Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Strathclyde

Genel Bakış

The University of Strathclyde, TimeOut’a göre dünyadaki en iyi 10 şehirden biri olan Glasgow’da bulunur. 1796 yılında Andersonian Enstitüsü olarak kurulan kurum, 1964 yılında Kraliyet Tüzüğünü alan İngiltere’deki ilk teknolojik üniversite unvanını almıştır. Bu özelliklerinin yanında, Glascow’un en eski 2. ve İskoçya’nın da en büyük 3. üniversitesidir. 100’ü aşkın ülkeden 23.000’den fazla öğrenciye sahip olan Strathclyde University İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen tüm öğrencilere kendini rahat ve konforlu hissedebileceği bir ortam sunar.

Öne Çıkan Bölümler

Times Yükseköğretim Ödülleri’nde iki yıl üst üste Yılın Üniversitesi ödülünü kazanan, Birleşik Krallık’taki tek üniversite olan Strathclyde, The Times ve The Sunday Times Good University Guide 2019 tarafından Birleşik Krallık’ta ilk 10’da yer verilen çeşitli konu alanlarına sahiptir. Muhasebe ve Finans ile Sosyal Politika, ulusal düzeyde tanınmış olan konu alanlarından bazılarıdır.

Dünya Sıralaması

Üniversiteler üzerinde araştırma yapan bir çok kurum tarafından ödüllendirilen The University of Strathclyde, QS Stars University Ratings’te (2017 - 2020) öğretim kalitesi, araştırma, tesisler, inovasyon ve uzmanlık gibi alanlarda 5 yıldıza layık görülmüştür.

Konaklama

University of Strathclyde’de çok sayıda konaklama seçeneği de mevcuttur. Standart, banyo içinde olan en-suite, yemekli, yemeksiz gibi seçenekler arasından öğrenciler ihtiyaçları doğrultusunda tercih yapabilmektedir.

Her bir yurt, Öğrenci Birliği, Spor Merkezi, Uluslararası Çalışma Merkezi, Kütüphane, kampüs mağazaları ve kafeteryalara kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığındadır. Üniversite, hareketli Glasgow şehir merkezinde ideal bir konuma sahiptir. Çok sayıda bar, kulüp, mağaza ve restoran yurt binalarından sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunur.

Mezunlar

University of Strathclyde, QS Stars University Ratings from 2017 – 2020’de istihdam edilebilirlik kategorisinde 5 yıldıza layık görülmüştür. Üniversitenin Kariyer Hizmetleri, mezunların en iyi istihdam imkânlarına sahip olabilmeleri için mezuniyet sonrasında 5 yıl boyunca destek verir. Öğrenciler tarafından Birleşik Krallık’taki En İyi 4 üniversite arasına giren Kariyer Hizmetleri, CV inceleme, staj mülakatları, işveren sunumları ve mezun ağ kurma etkinlikleri dahil olmak üzere mezun öğrencileri için çok faydalı bir destek sunar. 2018 yılında, öğrencilerin

Burs ve Başvuru Şartları

University of Strathclyde, uluslararası lisans öğrencilerine ve lisansüstü öğrencilerine yönelik çok sayıda burs seçeneği sunar. Hem pathway hem de derece programları için geçerli olan burslar, öğrenim ücretlerini ve yaşam giderlerini kapsar. Aynı zamanda, üniversite harcamalarına katkı sağlayabilecek olan diğer kısmi destek imkânları da mevcuttur.

Uluslararası Öğrenim Merkezi Bursları

Burslar, Uluslararası Hazırlık Programı, Uluslararası Birinci Yıl BBA ve Yüksek Lisans Hazırlık Programı için geçerlidir. Burs kontenjanı sınırlı olup ilk başvuru yapan öğrencilere verilir. Bir pathway programının başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından öğrencileri, `’lık bir puan başarısı elde etmeleri halinde her akademik yıl burs alabilirler.

Fakülte bursları

Üniversite bursları, University of Strathclyde bünyesindeki mevcut 4 fakültenin tamamı için mevcuttur.

Mühendislik Fakültesi Bursları

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Bursları

Fen Fakültesi Bursları

Strathclyde İşletme Okulu Bursları

Ortak burslar

Ortak burslar, eğitimlerini kendileri finanse eden öğrencilere de açıktır. Bu burslar, lisans veya lisansüstü öğrenimin yanı sıra bir pathway programında öğrenim görülmesi şartıyla Strathclyde Uluslararası Öğrenim Merkezi ve Üniversite tarafından sağlanır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO