Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Sunderland

Genel Bakış

1901 yılında Sunderland Technical College ismiyle eğitim vermeye başlayan kurum, 1992 yılında kazandığı üniversite statütüsüyle beraber University of Sunderland adını almıştır. İkisi İngiltere'nin kuzeydoğu sahilinde olan Sunderland şehrinde ve birisi de Londra'da olmak üzere 3 tane kampüse sahiptir.

Sunderland Üniversitesi, 19.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yaparken Birleşik Krallık dışından gelen 7.000 uluslararası öğrenci yaklaşık 120 farklı ülkeyi temsil etmektedir.

Üniversite, öğretim, araştırma ve destek konusunda yüksek standartlara sahip, yenilikçi ve ileri görüşlü bir üniversitedir. Sanayi ve işletmelerle sıkı bağlara sahip olmanın yanı sıra dünyanın önde gelen şirketlerinden bazıları ile birlikte çalışmaktadır

University of Sunderland 2012'de Yılın Üniversitesinde ödüle layık görülmüştür.

Dünya Sıralaması

University of Sunderland 2017 yılında The Times University Guide tarafından 100. Sırada, yine 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından ise 79. Sırada gösterilmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

Okulun ön plana çıkan bölümleri arasında Eğitim Bilimleri gelmektedir. Bunların dışında Eczacılık, Medya, Sanat ve Tasarım bölümleri öğrenciler tarafında çokça tercihen edilen bölümlerdir.

Kampüste Yaşam

Sunderland, tarihi mekanları ve muhteşem plajları ile öne çıkan İngiltere’deki en modern şehirlerden biridir. Eşsiz doğal güzelliklere sahip olan sahil şehrinde, birçok spor aktivitesi için gelişmiş tesisler de bulunuyor. Üniversite kampüsünün birçok merkezî yere yakın bir lokasyonda yer alması, öğrencilerin ders dışı vakitlerini en güzel şekilde değerlendirmesini sağlıyor.

Öğrenciler, üniversitenin yeni tesisi olan 12 milyon poundluk birinci sınıf spor olanakları içeren eğlence ve dinlenme tesislerinden faydalanabilirler. Okulun iki büyük kapalı spor salonu vardır; tenis, çim ve yapay sahalar ve diğer kampüs başka spor olanaklarına sahiptir. Ayrıca kampüs içinde ‘Campus Academy’ adlı bir eğlence merkezi de mevcuttur.

Konaklama

Okulun şehir merkezine 20 dakikalık mesafede 5 tane yurdu bulunmaktadır ve tüm birinci sınıf öğrencilere öncelik verilmektedir. Banyolu, paylaşımlı ve farklı büyüklükler olmak üzere çeşitli seçeneklerle birlikte 2.000'den fazla oda bulunmaktadır. Odalar ortak mutfaklı dairelerde düzenlenmiştir.

Tüm salonlarda tam donanımlı mutfaklar ve çamaşır yıkama olanakları bulunur. Kişisel eşyalar sigortası, wifi'de olduğu gibi kiraya dahildir ve ücretsiz bir kampüs otobüsü hizmeti, tüm salonları her iki kampüse bağlamaktadır.

Haftalık oda fiyatları 63 ile £89.98 GBP arasında değişmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO