Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of the West of England

University of the West of England

Genel Bakış

Bristol’daki konumuyla UWE, öğrencilerine unutulmaz deneyimler kazanacakları bir öğrenim hayatı sunar. Bristol’dan diğer şehirlere ulaşım kolaylıkla sağlanır. Aktif topulukları ve kaliteli öğretim kadrosu da UWE’yi öğrencilerin seçimi haline getiren özelliklerindendir.

UWE Bristol, çok çeşitli alanlarda saygın bölümler ve yüksek istihdam fırsatları sunan gelişmekte olan modern bir üniversitedir. İngiltere'nin en hareketli şehirlerinden birinde bulunan UWE Bristol, 27.000'in üzerinde öğrenci, 250.000 mezunu ve 3000 çalışanı bulunan köklü bir üniversitedir. Britanya'nın ve dünyanın dört tarafındaki 140 farklı ülkeden Bristol’e gelen öğrenciler, burayı çalışmak ve eğitim görmek için farklı ve ilginç bir yer haline getiriyor.

Dünya Sıralaması

Guardian ve Times Üniversite rehberinde 2020 yılında 20.sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Times ve Guardian’a göre 2020 yılındaki bölüm sıralamaları şu şekildedir. Felsefe ve Film Çalışmalarında 4.sırada, Eğitim’de 5.sırada, Mimarlık'ta 10. Sırada, Dünya ve Deniz Bilimleri'nde 12. Sırada, İnşaat ve Şehir Planlama’da14.sırada, Sanat alanında 15. sırada, Sağlık'ta 18. Sırada, Kriminoloji'de 20. sırada, Makine Mühendisliği'nde 24. sırada, Coğrafya ve Çevre Bilimleri'de 25. sırada yer almaktadır.

Kampüs Yaşamı

Bristol’daki dört kampüsü ve Gloucester’da ‘Health Education’ Merkezi vardır. Öğrenciler için indirimli otobüs hizmeti sunulur. Frenchay kampüsü şehirler arası tren istasyonuna yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır. Londra trenle 75 dakikalık mesafededir.

Tüm kampüslerde wifi erişimi olan kendine ait kütüphanesi vardır. Kütüphaneler 24 saat boyunca açıktır. Frenchay kampüsü kütüphanesi, IT ve AV olanaklarının yanı sıra öğrenci çalışma grupları için özel çalışma odaları da sağlar.

Konaklama

UWE Bristol, her yıl haziran sonuna kadar konaklama başvurusu yapan tüm tam zamanlı öğrenciler için üniversite tarafından onaylanmış konaklama garantisi verir. Toplamda yaklaşık 4.500 oda mevcuttur ve tüm UWE Bristol'a ait konaklamalar gece boyu güvenlik, wifi, içerik sigortası ve çamaşırhane olanakları içermektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO