Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Twente

Genel Bakış

1961 yılında teknik enstitü olarak kurulan kurum, 1986 yılında University of Twente ismini alarak, eğitime üniversite olarak devam etmektedir. Hollanda’nın Enschede şehrinde bulunan okul Hollanda’nın tek kampüs üniversitesidir. Kampüs, şehrin merkezinde olduğundan öğrencilerin tüm yaşam, eğlence ve akademik ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir. Ayrıca nüfusunun yaklaşık ’si öğrenci olan Enschede şehrinin hareketliliği ve canlılığına dahil olunabilir.

İngilizce eğitim veren Üniversite’nin 3.000 civarında uluslarası öğrencisi vardır. Toplamda 10.000 öğrenciye ev sahipliği yapan Twente, bu öğrencilere 5 fakültede; sertifika, mesleki diploma, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

Araştırma için önemli bir bütçe ayıran Twente Üniversitesi, öğrencilerine araştırma yapmaları için 5.000 euro hibe etmektedir. Şu an aktif olarak kullandığımız, hayatımızda önemli yeri olan booking.com , wi-fi, bluetooth gibi markaların doğduğu yer Twente Üniversitesi’dir. Okul bu anlamda hibe ettiği bu paranın, öğrencisi tarafından hayallerin büyük markalara dönüşmesi için kullanılacağına yüzdeyüz güvenerek kendilerine karşılıksız yatırım yapar.

Dünya Sıralaması

University of Twente dünya sıralamasında 18000 üniversite içerisinde ilk 200’de, Avrupa sıralamasında ise ilk 25’te yer alır. Bunların yanında Times Higher Education sıralamasında 184, QS World Rankings sıralamasında ise 172. Sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Twente Üniversitesi’nin 6 araştırma enstitüsü, Nanoteknoloji, Biyomedikal Teknoloji, IT, Yönetim, Yenilenebilir Enerji ve Yüksek Teknoloji Sistemleri gibi alanlarda dünya çapında haklı bir üne sahiptir. Bunların dışında Teknoloji , mühendislik ve sosyal bilimler konusunda oldukça iddialı bir teknik üniversitedir.

Kampüste Yaşam

Bir üniversitenin ihtiyacı olan her şey kampüste bulunmaktadır ve öğrenciler her imkana kolayca erişebilmektedir. Çalışma saatleri dışında tiyatrolar, kütüphane ve spor merkezi öğrencilerin kullanımına sunulmaya devam etmektedir.

Konaklama

Genellikle özel yurt seçenekleri ve öğrenci daireleri yaygındır. Ayrıca kampüste öğrencilerin konaklayabileceği yurt seçenekleri de bulunmaktadır.

Mezunlar

Öğrenciler, üniversitede eğitimlerine devam ederken, haftada 10 saat ve yaz aylarında part time çalışma izni imkanına sahip olurlar. Üniversite programını tamamladıktan sonra ise 3 yıl içerisinde çalışma iznine başvurma hakları bulunur ve 1 yıl oturum ve çalışma izni elde ederler. Twente Üniversitesi mezunu öğrenciler dünyanın dört bir yanında kurumsal ve önemli şirketlerder iyi pozisyonlarda görevalır. Twente Üniversitesi’nin 47.000 mezununun çalıştığı şirketlerden bazıları: Philips, Microsoft, Google, AkzoNobel, Shell, Unilever, Fortis ASML, Ericsson, Siemens, Heineken, General Electric, Nestle’dir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO