Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Warwick

Genel Bakış

Warwick Üniversitesi 1965 yılında hükümet desteği ile akademik çalışmaları artırmak amacıyla Coventry şehrinde kurulmuştur. Warwick Üniversitesi’nin asıl amacı endüstriyel firmaların ve işverenlerin gelişimini akademik açıdan güçlendirmektir, dolayısıyla sektörel bağlamda gücü çok fazla olan bir üniversitedir. Bir Russell Group Üniversitesi olan Warwick Üniversitesi başvurularında çokça seçici davranmaktadır bu yüzden okulu oluşturan öğrenci profili özellikle yüksek lisans başlangıçlarında, yüksek lisans ortalamasına sahiptirler.

Toplamda 25.000 öğrenci kapasitesi olan ve senelik 650 milyon poundluk bir gelire sahip olan Warwick Üniversitesini çok ünlü kılan en önemli unsurlardan biri de mezun iş yerleştirme oranının

Dünya Sıralaması

2019 QS Sıralamalarına göre dünyada 54. Sırada bulunan Warwick, 2008 yılında Naomi Klein’ın “Shock Doctrine” adlı çok beğenilen eserine 50.000 poundluk bir ödül vermiştir.

Yeni bir okul olduğu için henüz sadece 2 Nobel sahibi bir bilim insanı yetiştirmiştir fakat Research Excellence Framework kriterlerine göre İngiltere’nin en iyi 10 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

Özellikle otomotiv sektöründe İngiltere’nin bir numarası olan Warwick Üniversitesi bekleninene göre önümüzdeki yıllarda çığır açacak sektörel buluşlarla araştırmalarına devam edecektir.

Konaklama

Warwick Üniversitesi kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilerine bütçelerine ve tercihlerine göre 3 farklı konaklama imkânı sunmaktadır ve 6500 kişilik kapasitesi vardır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı mutfaklı ve paylaşımlı banyolu yurt odalarına kadar değişiklik göstermektedir. Warwick Üniversitesi konaklama fiyatlandırması, haftalık 87£’dan 220£’a kadar varan fiyat aralığında seyretmektedir. 2018 tarihi dahilinde Warwick Üniversitesi öğrencilere 3 taksite varan ödeme imkanları sunabilmektedir.

Ortak kullanım alanları haftalık temizlenmekte olup yurt binaları 7/24 güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Konaklamaya internet-ısınma-su-elektrik giderleri dahildir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO