Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Westminster

Genel Bakış

University of Westminster 1838 yılında kurulan dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Bir şehir üniversitesi olan üniversitenin, Londra’nın merkezinde Cavendish, Regent ve Marylebone olmak üzere 3 kampüsü bulunmaktadır. Ayrıca, sadece bir metro yolculuğu ile ulaşım sağlanabilen ve Londra’nın kuzeybatısında yer alan Harrow kampüsü de mevcuttur.

19 Bin öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitenin 160 ülkeden gelen 5 binden fazla uluslararası öğrencisi vardır.

Öne Çıkan Bölümler

Öğrencilerine ileri görüşlü ve dinamik bir eğitim sunan üniversitenin Mimarlık, Sosyal Bilimler, İşletme, Hukuk ile Medya,Sanat ve Tasarım olmak üzere 5 farklı fakültesi bulunur.

İngiltere’de üniversite eğitimi aldıktan sonra iş hayatına da yurtdışında devam etmek isteyen mezunlar için çok büyük avantajlar sunan okulun, yerleşim ve iş imkanı sunan 190’dan fazla şirketle sektörel ortaklığı bulunmaktadır.

Dünya Sıralaması

Londra’daki en iyi 10 üniversite arasında yer alan Westminster, Times Higher Education tarafından dünyanın en iyi 200 üniversitesinden biri seçilmiştir. Bunların yanında okul Mimarlık, Moda ve Tekstil alanlarında da dünyada 24. Sırada yer almaktadır.

Konaklama

Birçok konuda öğrenci dostu olan üniversite, kendi bünyesinde öğrenci yurtlarına sahiptir ve bu konuda öğrencilerine Londra’nın merkezinde, yüksek kalitede konaklama imkanı sunar. Bünyesinde bulunan tesisler açısından bakıldığında ise University of Westminster, öğrencilerinin öğrenimlerine katkı sağlayacak en iyi imkanlarına erişebilmelerini garanti eder. Bu imkanlar arasında 24 saat açık kütüphane, sinema ve TV stüdyoları, mimarlık atölyeleri ve modern fen laboratuvarları yer alır.

Mezunlar

University of Westminster’dan mezun olan birçok tanınmış isim de yer almaktadır. Bunların arasında Christopher Bailey ve Vivienne Westwood gibi ünlü modacılar, Pink Floyd üyesi Richard Wright, Penisilini keşfeden ve Nobel Tıp Ödüllü Alexander Felmming ve kimyager Frederick Abel bulunmaktadır.

Burs ve Başvuru Şartları

University of Westminster, bünyesindeki öğrenciler için eğitim bursları sunmaktadır. Burslar genellikle öğrencilerin akademik başarı, gelişim potansiyelleri ve finansal ihtiyaçlarına göre verilir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO