Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of York

Genel Bakış

University Of York 1963 yılında kurulmuştur. İngiltere’nin yaşamak ve gezmek için en güzel yerleri arasında gösterilen tarihi York şehrinde bulunan üniversite İngiltere’nin kuzeyinde bulunuyor.

140’dan fazla ülkeden gelen 18.000’in üzerindeki öğrenciler demiryolu ağları sayesinde Londra, Manchester ve Leeds gibi büyük şehirlere kolayca ulaşım sağlayabiliyor.

Yaptıkları araştırmalar ile uluslararası bir itibara sahip olan University of York, dünya lideri Russell Group’un üyeleri arasında yer alıyor. Prestij sahibi Russell Group, eğitim ve araştırmada mümkün olan en yüksek standartları korumayı misyon edinmiş 24 lider İngiliz üniversitesini temsil ediyor.

Konaklama ve Kampüste Yaşam

Bir kampüs üniversitesi olan University of York’un konaklama tesisleri, her bütçeye göre farklı oda ve süit seçenekleri sunarken, öğrencilerin sosyalleşmesi için herşey düşünülmüş durumda. Kampüsün içerisinde, bir çok alışveriş olanağı bulunuyor. Kütüphane, spor merkezi ile çeşitli bölüm ve yüksekokulların içinde bulunan kafeler öğrencilere keyifli ortamlar sunuyor. Üniversitede eğitim gören öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği 3 adet süpermarket kampüste yer alıyor.

İngiltere Üniversiteleri arasında spor tesisleri ile de dikkat çeken University of York, 25 metrelik bir havuz ve üç boyutlu yapay çim sahanın yanı sıra, 100’den fazla bilgisayar laboratuvarına, yoga gibi dersler için alanlara, sauna ve buhar odalarına da ev sahipliği yapıyor.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversitenin eğitim verdiği bölümler arasında sanat tarihinden, mühendislik bölümlerine, sağlık birimlerinden, siyaset bilimine kadar birçok bölüm bulunmaktadır.

Mezunlar

University of York, mezun olan öğrencilerinin iş bulma konusunda da çok ciddi bir itibara sahip. Üniversite, önde gelen işverenler tarafından en çok tercih edilen 20 üniversite arasında yer alıyor (The Graduate Market in 2019, High Fliers). Bunun yanında ise Times Higher Education Europe Teaching Rankings 2019’da 16. Sırada bulunuyor.

York'un, en az on beş Birleşik Krallık Parlamentosu üyesi, beş Lordlar Meclisi üyesi , iki İskoç Parlamentosu üyesi , bir Avrupa Parlamentosu üyesi ve bir kaç bakan dahil olmak üzere siyasette aktif olan çok sayıda mezunu bulunmaktadır. Aynı zamanda İngiliz edebiyatı, sosyal bilimler, ekonomi, felsefe, ortaçağ tarihi ve müzik gibi liberal sanatlarda kendini kanıtlamış bir çok ünlü University of York mezunudur.

Burs ve Başvuru Şartları

Üniversite, burs konusunda da öğrencilerine geniş bir yelpaze sunuyor; Üniversite, lisans ve lisansüstü seviyelerindeki programlar için 100’ün üzerinde öğrenciye burs imkanı sağlıyor. Öğrenimlerine 2020/2021 öğretim yılında başlayacak uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği burslar ise şunlar:

Akademik Başarı Bursları

100’den fazla uluslararası öğrencinin faydalanabildiği bu prestijli burs, mükemmel akademik performans gösteren öğrencilerin öğrenim ücretlerine indirim olarak yansıtılıyor. Bursun tutarı 2.500 GBP ve 10.000 GBP arasında değişiyor.

Rektör Yardımcısı Bursları

10 kişilik öğrenci kontenjanına sahip olan ve üç yıl süresince yılda 5.000 GBP fon sağlayan bu burs, lisans ve lisansüstü öğretimli programlarda öğrenim gören en başarılı öğrencilere veriliyor.

Bölümlere Özgü Burslar

Uluslararası Araştırma Bursları

Doktora eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler, York Lisansüstü Araştırma Fakültesi tarafından sağlanan Denizaşırı Araştırma Burslarından faydalanabiliyor. Rekabete dayalı bu burslar, öğrencilere düzenli bir kaynak sağlarken, öğrencilerin programa kayıtlı olduğu süre boyunca öğrenim ücretlerinin tamamını karşılayan bir araştırma eğitimi desteğini de kapsıyor.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO