Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Amsterdam

Genel Bakış

Amsterdam Üniversitesi, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan bir araştırma üniversitesidir ve aynı zamanda Avrupa’nın da en eski üçüncü üniversitesidir. Üniversiteden mezun olanlar arasında 5 tane Hollanda başbakanı, 6 tane de Nobel Ödülü sahibi vardır.

28.000'den fazla öğrencisi, 4.000 çalışanı ve yaklaşık yarım milyar avroluk bütçesiyle Avrupa'nın önemli üniversitelerinden biridir. Sosyal Bilimler, Ekonomi, Hukuk, Fen, Diş ve Eczacılık fakültelerinde eğitim vermektedir.

Üniversite, öğrencilerine tarih ve felsefe eğitimi vermek için 1632 yılında “Athenaeum Illustre” adı altında kurulmuştur. 17. yüzyılın devamında hukuk, tıp ve ilahiyat alanlarında eğitim vermeye başlayan okulun ismi 1815 yılında Amsterdam Üniversitesi'ne çevrilmiştir.

Amsterdam Üniversitesi'nin binalarının çoğu, (Şehir Merkezi dışında bulunan Bilim, Tıp ve Diş Hekimliği fakülteleri hariç) Amsterdam'ın göbeğindedir.

Amsterdam gibi bir dünya şehrinde yaşamanın cazibesi, birinci sınıf eğitim alma şansı, kozmopolit sosyal yapısı ve öğrencilerine sağladığı imkanlar Amsterdam Üniversitesi’nin popülaritesini her geçen gün daha da arttırmaktadır.

Dünya Sıralaması

2006 yılında aralarında Cambridge ve Oxford Üniversitesi'nin de bulunduğu Avrupa Araştırma Üniversiteleri Ligi'ne katılan üniversite, 2009 yılında Times Higher Education listesinde dünyanın en iyi 49. üniversitesi olarak gösterilmiştir. Bunun dışında 2019 yılı Times Higher Education World University Rankings’de 62. , QS World Rankings’de ise 57. sırada yer almaktadır

Öne Çıkan Bölümler

Üniversitenin özellikle işletme ve sosyal bilimler alanında sunduğu programlar bölüm bazlı sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır.

Konaklama

Amsterdam’da da, tıpkı diğer büyük metropollerde olduğu gibi, öğrenci odası ya da dairesi bulmak bir hayli zor olabilir. Bu sebeple, Amsterdam Üniversitesi uluslararası öğrencilerine ilk yılları için şehirdeki konaklama şirketlerine ait olan öğrenci evlerinden ayarlama yaparak yardımcı olur.

Burs ve Başvuru Şartları

Amsterdam Üniversitesi, uluslararası öğrencilere sıkıntı yaşamadan üniversitede devam edebilmelerini sağlamak için çeşitli burs ve kredi olanakları sunmaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO