Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Utrecht University

Genel Bakış

Utrecht University, yüksek kalitede eğitim veren uluslararası bir araştırma devlet üniversitesidir. Hollanda’nın büyük şehirlerinden olan Utrecht’te bulunan üniversitenin temelleri 1636 yılında atılmıştır.

Utrecht Üniversitesi’nin misyonu, öğrencilerini topluma ihtiyaçlarına yönelik önemli fayda sağlayabilmek için gerekli bilgi-birikim ve yetenekle donatmaktır. Bu nedenle burada verilen eğitim toplumsal sorunlara çözüm üretebilme odaklıdır.

7 fakülte, 45 Lisans programı ve 180 Master programıyla (90 uluslararası Master programı da dahil olmak üzere) Utrecht Üniversitesi Hollanda'daki bütün okullardan daha fazla sayıda program sunarken, 600’den fazla profesör, 6.700 araştırma görevlisi ve personelle Utrecht Üniversitesi 30.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Bu üniversite bünyesinde tamamlanan çalışmalar bugüne kadar 12 Nobel ödülü ve 19 Spinoza ödülü almıştır.

Okul, Hollanda'nın en çok ingilizce eğitim veren Lisans ve Yüksek Lisans programına sahip üniversitesidir.

Dünya Sıralaması

Utrecht Üniversitesi, 2018-19 yıllarında Times Higher Education World University Ranking sıralamasında 74. Sırada yer almıştır. Yine 2018-19 QS World’de ise 124. sırada yer almaktadır.

Üniversite, Shanghai Ranking’e göre ise Hollanda’da 1. Sırada ve dünyada 49. Sıradadır.

Öne Çıkan Bölümler

Üniversitenin en çok tercih edilen İngilizce programları arasında Eczacılık, Ekonomi ve Çalışma Ekonomisi, Tarih, Edebiyat, Medya ve Kültür, Felsefe, Politika ve Ekonomi yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

Utrecht University çok sayıda kültürel, akademik ve bilimsel aktivite ve etkinlik düzenlemektedir. Çeşitli aktiviteler ve gerçekleştirildikleri karakteristik binalar bu katedral kentine renk katmaktadır. Üniversite ayni zamanda spor, eğitim ve araştırmanın birleştirici gücünü toplumdaki herkesin gelişmesini sağlayan birleştirici faktörlerden biri olarak görmektedir.

Konaklama

Utrecht Üniversitesi bir kampüs üniversitesi olmadığından dolayı kampüs içi konaklama sunamamaktadır. Fakat çevresinde konaklanabilecek birçok öğrenci evi ve apartman vardır. Kabul alan öğrenciler okulun yönlendirmelerini takip ederek konaklama ayarlayabilmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO