Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Vrije University

Genel Bakış

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Vrije Universiteit Amsterdam uluslararası düzeyde tanınmış bir araştırma üniversitesidir. 23.000'in üzerinde öğrencisi bulunan üniversitenin, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde 150'den fazla İngilizce programı vardır. Bu öğrenci nüfusunun 4.000’i de uluslararası öğrencidir.

Vrije Üniversitesi’ni diğerlerinden farklı kılan özelliği ise eğitim kalitesidir. Dünya üzerinde geçerliliği olan bütün sıralamalarda Virje Üniversitesi Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Bu üniversiteden alınan diplomaya YÖK tarafından da denklik vermektedir.

Dünya Sıralaması

Vrije Üniversitesi, 2018-19 Times Higher Education World University Ranking’de 166. yine 2018-19 QS World University Ranking’de ise, 231. sırada yer almaktadır.

Kampüste Yaşam

Kampüs, Hollanda'nın 700'den fazla şirkete ev sahipliği yapan en dinamik ve hızlı büyüyen iş bölgelerinden biri ile çevrilidir. Bunların yanında mağaza, eğlence yerleri, parklar ve kaldırım kafeleri bulunan Amsterdam'ın merkezine de 15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Vrije kampüsüne toplu taşıma araçlarıyla da kolayca ulaşılabilir. Schiphol Havaalanı trenle sadece 8 dakika uzaklıktadır. Amsterdam Zuid İstasyonu, kampüse yürüme mesafesindedir. Ayrıca Amsterdam Merkez İstasyonu'na veya Amsterdam Sloterdijk İstasyonu'na hızlı bir tramvay bağlantısı vardır ve sadece on altı dakikalık bir yolculuk süresi vardır.

Konaklama

Genellikle özel yurt seçenekleri ve öğrenci daireleri yaygındır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO