Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Wageningen University

Genel Bakış

Geçmişi ulusal bir tarım koleji olarak açıldığı 1876 yılına kadar giden Wageningen Üniversitesi ve Araştırma Merkezi, 1918 yılında tamamen akademik hale gelmiş bir devlet üniversitesidir.

Ren Nehri kıyısındaki tarihi Wageningen şehrinde bulunan üniversitenin '’si dünyanın dört bir tarafından gelmiş uluslararası öğrencilerden oluşan 12 binden fazla öğrencisi ve 6500 çalışanı vardır.

Okul, Hollanda'da sağlıklı gıda ve yaşam çevresine odaklanan tek üniversite olma özelliğine sahiptir. Özellikle yaşam bilimleri uzmanlık alanında, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilir.

Dünya Sıralaması

Times Higher Education World University Rankings 2020 sonuçlarına göre çok güçlü bir rekabetin olduğu dünya üniversiteleri arasında 59. sırada yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

QS World University Rankings, Keuzegids ve Shangai Ranking of World Universities’e göre Wageningen University and Research Center, ziraat bilimleri ve ormancılık dalında dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde 1. Seçilmiştir. Bunun yanında çevre çalışmalarında 7’nci, geliştirme çalışmaları ve veterinerlik biliminde 15’inci, yaşam bilimleri ve tıpta 67’nci sırada yer alarak dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olduğunu göstermiştir.

Kampüste Yaşam

Şirin ve tarihi bir Hollanda şehrindeki modern kampüsünde kütüphaneler, konferans salonları, öğrenci topluluklarının sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirebileceği açık ve kapalı alanlar, kafeler, restoranlar, farklı sporlara yönelik spor tesisleri gibi olanaklar ve uluslararası bir eğitim ortamı sunan Wageningen Üniversitesi ve Araştırma Merkezi'nde farklı ülkelerden gelmiş öğrencileri üst düzey bir akademik ve sosyal yaşam beklemektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO