Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Washington State University

Washington State University

Genel Bakış

1890 yılında temelleri atılan Washington State University, 1892’de eğitim hizmeti vermeye başlamış ve öğrencilerine sunduğu kaliteli yaşam şartları, eğitim fırsatları, burs ve staj olanakları sayesinde adını duyurmuştur.

Washington eyaletinin Pullman şehrinde bulunan üniversite 28.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu nüfusun yaklaşık 2.000’i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Washington State University, öğrencilerine 95 Lisans bölümü, 79 Yüksek Lisans programı, 63 doktora programı ile eğitim olanakları sunmaktadır. Kampüs içi programları dışında Online olarak 12 dalda Lisans, 9 dalda ise Yüksek Lisans programları mevcuttur.

Üniversite’nin Pullman, Spokane, Tri-Cities, Vancouver ve Everett’te olmak üzere toplamda 4 kampüsü bulunmaktadır.

Dünya Sıralaması

2018 yılında U.S News & World Report tarafından en iyi devlet okulları arasında 68., yine aynı kurum tarafından Amerika’nın en iyi üniversiteleri arasında 140. ve Money Magazine 2016 tarafından öğrencilerin kariyerlerine en çok faydası olan üniversiteler sıralamasında 5. olmuştur.

Öne Çıkan Bölümler

Ziraat alanında isim yapmış olan Washington State University’nin, Tıp Fakültesi,Ezcacılık, Veterinerlik, Mühendislik, İşletme gibi bölümleri de oldukça ünlüdür.

Kampüste Yaşam

Washington State University geniş akademik program çeşitliliğinin yanı sıra öğrencilerine, 11.000 den fazla üye öğrencisi olan 400 den fazla öğrenci organizasyonu, kültürel ve etnik çeşitlilikleri değerlendirmek için 4 öğrenci merkezi ve 6000 den fazla sporcu-öğrencisiyle çok geniş bir sosyalleşme ortamı ve aktivite imkanı tanımaktadır.

Konaklama

Üniversite öğrencilerine apart ve yurt odası olmak üzere iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

20 yaşın altındaki öğrenciler öğrenci yurtlarında konaklayabilmektedir. Yurtlar kampüs içerisinde ve sınıflara yakındır. Çalışma odaları, ücretsiz Wi-Fi, çamaşır odaları ve yemek salonları gibi hizmetler sağlamaktadır. Öğrenciler 19 farklı yurttan istediğini seçebilmektedir.

Bunun dışında 18 yaşın üzerindeki birinci sınıf olmayan öğrenciler ve 30 yaşın üzerindeki birinci sınıf öğrencileri için 4, Yüksek Lisans öğrencileri ve aileleri için ayarlanmış 5 apartman bulunmaktadır.

Burs ve Başvuru Şartları

Washington State Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler için her yıl $380 milyon Amerikan doları değerinde burs imkanları yaratılır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO