Westminster Üniversitesi

Uk'de İlk 20

1500+ Bölüm

156 farklı Ülkeden Öğrenci

Burs İmkanı

Neden Westminster Üniversitesi?

University of Westminster, köklü tarihi, akademik başarıları ve sunduğu çeşitli lisans ve yüksek lisans programları ile öğrenciler için çekici bir eğitim deneyimi sunar. 1838 yılında kurulmuş olup, Londra’nın en eski politeknik kurumlarından biri olarak uzun bir eğitim geçmişine sahiptir. Tarihi boyunca her kesimden ve dünyanın dört bir yanından öğrencilere kapılarını açmış, eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılığa önem veren bir üniversite topluluğu oluşturmuştur. Üniversite, dünya çapında tanınan bir kurum olmanın yanı sıra, geniş bir akademik yelpazede kaliteli bir eğitim imkanı sağlamaktadır. Özellikle sanat, tasarım, medya ve iletişim, hukuk, ve mimarlık gibi alanlarda güçlü programları ile öne çıkmakta, ve öğrencilere teorik bilgi ile pratik deneyimi birleştiren kapsamlı ve dinamik bir eğitim ortamı sunmaktadır. 

Londra’nın kalbinde yer alan Westminster Üniversitesi, öğrencilere dinamik ve zengin bir şehir hayatına erişim imkanı sunar. Londra’nın sunduğu kültürel, sosyal ve profesyonel olanaklar, öğrencilerin üniversite deneyimlerini zenginleştirmek ile beraber öğrencilere bir çok endüstriyel ve sektörel bağlantılar kurma olanağı tanır. Öğrencilere dünya çapında etkinliklere katılabilir, çeşitli kültürleri deneyimleyerek uluslararası bir öğrenci topluluğunun parçası olabilirler. Westminster, hem akademik hem sosyal açıdan destekleyici bir ortam sunarak öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefler.

Westminster Üniversitesi Sıralamaları

University of Westminster, 1500’ü aşkın üniversitenin yer aldığı QS World University Rankings 2024 sıralamalarında dünyada 711. sırada yer almaktadır.

 

Westminster Üniversitesi’nin sanat, tasarım ve edebiyat alanlarında yürüttüğü araştırmalar, 2021 yılında açıklanan son Research Excellence Framework (REF) değerlendirmelerinde %100 oranında “dünya-öncüsü” ve “uluslararası üstünlük” unvanlarına layık görülmüştür. Üniversitenin öğretim kalitesi ise Teaching Excellence Framework (TEF) çerçevesinde gümüş ödüle sahiptir.

University of Westminster, THE World University Rankings 2024 sıralamalarında, uluslararası öğrenci topluluğu ile Birleşik Krallık’ta ilk 20’de ve dünya genelinde ilk 30’da yer almaktadır. Üniversitedeki öğrencilerin %48’i uluslararası olup, 156 farklı ülkeden gelen 6,800’den fazla öğrenciye sahiptir.

Westminster Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Westminster Üniversitesi’nin Londra’da yer alan dört ayrı kampüsü bulunmaktadır. Merkezi Londra’da yer alan üç kampüsü birbirlerine yürüme mesafesindedir ve bir diğer kampüsü Londra’nın kuzeybatısında yer alan Harrow bölgesindedir. Harrow Kampüsü, özellikle medya ve iletişim alanlarında güçlü bir donanım ile öne çıkmaktadır. Bu kampüs, öğrencilere modern medya tesisleri, sanat stüdyoları ve ses kayıt stüdyoları gibi ileri teknolojiye sahip olanaklar sunar. 

 

Üniversitenin bir diğer önemli kampüsü olan Regent Street kampüsü ise zengin akademik kaynaklar sunan modern bir kütüphaneye ev sahipliği yapar ve öğrencilere aralarında hukuk, dil, ve tarihin de bulunduğu çeşitli disiplinlerde donanımlı eğitim olanakları sunar. Marylebone Kampüsü ise, tarihi bir atmosferle modern eğitim olanaklarını bir araya getirmektedir. Bu kampüs, sanat galerileri, performans alanları ve sanat stüdyoları ile birlikte sanatsal anlamda zengin bir deneyim sunar. Ayrıca, öğrencilerin öğrenme deneyimini desteklemek amacıyla modern sınıflar ve çalışma alanlarına sahiptir. Son olarak, Cavendish Kampüsü özellikle bilim, mühendislik ve teknoloji alanlarında öne çıkan bir kampüstür. Laboratuvarlar, araştırma merkezleri ve teknoloji odaklı eğitim olanakları ile bu kampüs, öğrencilere pratik ve teorik bilgileri bir arada sunmaktadır.

 

Geniş bir akademik ve sanatsal arşive sahip olan üniversite, özellikle sanat ile ilgilenen öğrencilerin faydalanabileceği geniş bir kaynak havuzuna sahiptir. Bunun yanı sıra öğrenciler, üniversitenin bünyesinde bulunan spor salonları, fitness merkezleri ve personal training imkanlarından da faydalanabilmektedirler. Bu kampüslerin her biri, öğrencilere çeşitli akademik, sanatsal ve spor olanakları sunarak dinamik bir öğrenme ve yaşam ortamı sağlar.

Westminster Üniversitesi Ünlü Mezunları

Westminster Üniversitesi, farklı alanlarda dünyaca tanınan pek çok mezuna ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü tasarımcı Vivienne Westwood, Pink Floyd grubunun solisti ve basgitaristi olarak tanınan Roger Waters, Black Mirror dizisinin yaratıcısı olan Charlie Brooker dünyaca tanınan University of Westminster mezunları arasında yer alır.

Westminster Üniversitesi

Vivienne Westwood

Dame Vivienne Isabel Westwood DBE RDI, modern punk ve yeni dalga modasını ana akıma taşımaktan büyük ölçüde sorumlu olan İngiliz moda tasarımcısı ve iş kadınıydı. 2022'de Sky Arts, onu Britanya'da son 50 yılın en etkili 4. sanatçısı olarak sıraladı.

Biyografi Sayfası
Westminster Üniversitesi

Roger Waters

George Roger Waters, İngiliz müzisyen ve şarkıcı-söz yazarıdır. 1965 yılında basçı olarak Pink Floyd adlı rock grubunu kurdu. Söz yazarı Syd Barrett'ın 1968'de ayrılmasının ardından Waters, 1985'teki ayrılışına kadar Pink Floyd'un söz yazarı, yardımcı vokalisti ve kavramsal lideri oldu.

Kişisel Web Sayfası
Westminster Üniversitesi

Charlie Brooker

Charlton Brooker, İngiliz yazar, televizyon sunucusu, yapımcı ve hicivcidir. Bilimkurgu drama antoloji dizisi Black Mirror'ın yaratıcısı ve ortak dizi sorumlusudur ve Brass Eye, The 11 O'Clock Show ve Nathan Barley gibi komedi dizileri için senaryolar yazmıştır.

Biyografi Sayfası

Westminster Üniversitesi Kabul ve Başvuru Şartları

İngiltere’de lisans eğitimleri 3 yıl, yüksek lisans eğitimleri ise 1 yıl sürmektedir. Öğrenci vizesi dahilinde öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.

Diploma

Var ise Türk Lise Diploması. Eğer varsa International Baccalaureate (IB) veya A-Level Diploması (eğer yoksa EDUKAS danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz)

İngilizce

İngilizce Yeterlilik Belgesi (Uluslararası geçerliliği olan IELTS UKVI, TOEFL sınavlarından yeterli puana sahip olmak gerekir)

Pasaport

Pasaport

Transkript

Transkript (Transktriptler İngilizce olmalıdır, EDUKAS ekibi ücretsiz çeviri hizmeti sunmaktadır)

Cv

Cv

Niyet Mektubu & Referans Mektubu

--

Westminster Üniversitesi Dönem Başlangıç Tarihleri ve Program Süreleri

University of Westminster Foundation Year

Program süresi en az 2 dönemdir ve Foundation yılı başlangıçları çoğunlukla Eylül ayında gerçekleşir.  İngilizce seviyenizi ve akademik becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış bir üniversite hazırlık programıdır, lisans eğitimine geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır. 

 

Eğer lisans eğitimine direkt geçiş için kabul şartlarını sağlayamadı iseniz, Foundation programlarına katılarak lisans eğitiminize geçiş yapabilirsiniz. University of Westminster’ın Foundation programları, seçtiğiniz lisans programına entegre olarak ekstra bir akademik sene şeklinde sunulmaktadır ve seçtiğiniz lisans alanı üzerine eğitim alırsınız. 

Foundation programlarının eğitim ücreti seçtiğiniz lisans programının senelik eğitim ücretine yakın olmakla beraber katılacağınız bölüm üzerine değişkenlik gösterecektir.

University of Westminster Lisans Programları

Program süresi toplamda en az 6 dönem, senede 2 dönemdir. Lisans programları Eylül ayında başlar.

University of Westminster Yüksek Lisans Programları

Program süresi en az 1 akademik senedir ve 2 dönemden oluşur. Yüksek lisans programları, katılacağınız programa bağlı olarak Eylül veya Ocak aylarında başlar.

University of Westminster Pre-Sessional English Courses

Başvurduğunuz bölümden kabul aldıktan sonra, İngilizce seviyenize bağlı olarak 6 – 13 hafta aralığında süren Pre-Sessional English kurslarına katılabilirsiniz. Bu kurslar akademik İngilizce’nizi geliştirmek için tasarlanmıştır ve başlangıç tarihleri katıldığınız programın süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Pre-Sessional English Courses
2024/2025
6 weeks Pre-Sessional Courses
£3,100
10 weeks Pre-Sessional Courses
£4,050
10 weeks Pre-Sessional Courses (online)
£4,050
13 weeks Pre-Sessional Courses (online)
£5,200

EDUKAS

"İngiltere'deki Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirmenize Yardımcı Oluyoruz."

01

Üniversite Araştırması

Doğru Üniversiteyi Bulmak İçin Rehberiniz. Size en uygun üniversiteyi keşfetmek ve eğitim hedeflerinizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız

02

Belge Hazırlama Desteği

İngiltere eğitimi için gerekli olan başvuru belgelerinizi profesyonel rehberlikle hazırlayın. Size gereken adımları atmanıza yardımcı oluyoruz

03

Başvuru ve Kabul Süreci

İngiltere’de eğitim almak için gereken tüm adımları doğru bir şekilde atmanıza yardımcı oluyoruz. Başvurunuzdan kabul mektubunuza kadar sizinle adım adım ilerliyoruz

04

Konaklama Ayarlanması

İngiltere’de öğrenim görürken konaklamanızı rahatlıkla sağlamak için yanınızdayız. Size en uygun konaklama seçeneklerini organize etmek için buradayız

05

Vize Desteği

İngiltere’de eğitim almanız için gereken vize işlemlerinde size profesyonel rehberlik sunuyor ve sorunsuz bir başvuru sürecine yardımcı oluyoruz

Westminster Üniversitesi Bursları

International Postgraduate Part Fee Scholarship

Eğitim Seviyesi: Yüksek Lisans

Son Başvuru Tarihi: 3 Haziran 2024

Akademik hayatında yüksek başarı göstermiş öğrenciler için sağlanan £3,000 değerinde burs imkanı.

Westminster Üniversitesi Yaşam Masrafları

Londra şehrinde yaşam maliyetleri konaklanan yer ve konuma göre değişmektedir. Paylaşımlı bir evin kira ücreti faturalar hariç ortalama olarak £650 – £1000 arasında iken, stüdyo dairelerin fiyatı ise ortalama olarak £1200 civarındadır. Yaşam giderleriniz de eklendiğinde aylık ortalama £1500 civarında bütçeniz olması gerekmektedir.

Öğrenci Yaşam ve Konaklama Masrafları

Harcama Türü
Haftalık Maliyet
Aylık Maliyet
Kampüste konaklama
£198 - £395 arasında değişmektedir
£792 - £1,580 arasında değişmektedir
Market alışverişi
£30 - £60 arasında değişmektedir
£120 - £240 arasında değişmektedir
Ulaşım
£25 - £70 arasında değişmektedir
£100 - £280 arasında değişmektedir
Ekstra eğitim masrafları
£10
£40
Kişisel harcamalar (giyim, spor üyelikleri, eğlence)
£40 - £130 arasında değişmektedir
£160 - £520 arasında değişmektedir
TOPLAM
£303 - £665 arasında değişmektedir
£1,212 - £2,660 arasında değişmektedir

Westminster Üniversitesi Öğrenci Vizesi

Birleşik Krallık’ta okumak için Öğrenci vizesine (Student Visa) başvurmanız gerekmektedir. Tüm başvuru süreçlerinde EDUKAS olarak yanınızdayız.

Cas Mektubu

Üniversiteler öğrencilere CAS isimli kabul mektuplarını vize sürecinde kullanmaları için gönderirler. CAS mektubunuzu EDUKAS danışmanınız aracılığı ile okuldan talep edebilirsiniz

Banka Hesap Dökümü

Vize görüşmesi randevu tarihinizden önce bankanızda 28 ardışık gün boyunca okul + konaklama ücretinin vadesiz hesabınızda veya sponsorunuzun vadesiz hesabında durması gerekir. Londra için konaklama maliyeti 12,007 GBP, Londra dışı için ise 9,207 GBP olarak vize departmanı tarafından belirlenmiştir) Net miktarı vize aşaması geldiğinde danışmanınızdan öğrenebilirsiniz

Pasaport

----

Nüfus Kayıt Örneği

---

Diploma & Transkript

---

18 yaş altında olan öğrenciler için muvafakatname

Sponsorluk Mektubu

---

Edukas Yanınızda

Vize için gerekli belgelerin çevirisi ve formların doldurulması EDUKAS danışmanınızın desteği ile yapılacaktır.
Vizeniz için gereken farklı bir evrak olması durumunda danışmanınız sizi bilgilendirecektir.

Birleşik Krallık'ta ne kadar süre kalabilirsiniz?

Kalacağınız süre eğitim göreceğiniz programın uzunluğuna bağlıdır. 

Birleşik Krallık'a ne zaman seyahat edebilirsiniz?

– Programınız 6 ay veya daha kısa sürüyorsa 1 hafta kadar

– Programınız 6 aydan uzun sürüyorsa 1 aya kadar

önceden Birleşik Krallık’a giriş yapabilirsiniz.

Birleşik Krallık'ta Sağlık Hizmeti Ek Ücreti

Ayrıca vize başvurunuzun bir parçası olarak ‘’Sağlık Bakım Ücreti’’ni de ödemeniz gerekecektir. Ödeyeceğiniz tutar vizenizin süresine bağlıdır.

Birleşik Krallık'ta Okurken Çalışma İzni

– Birleşik Krallık Hükümeti, öğrenci vizesi ile eğitim alan uluslararası öğrencilere çalışma izni verir. Okurken aynı zamanda çalışma imkanına da sahip olabilirsiniz. 

– Lisans veya lisans üstü eğitim döneminde haftada 20 saat yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı çalışma izni hakkına sahip olursunuz.

Sık Sorulan Sorular

 • Westminster Üniversitesi'nde hangi akademik programlar sunulmaktadır?

  University of Westminster, öğrencilere çeşitli alanlarda kaliteli eğitim alma fırsatı sunan, geniş bir akademik program çeşitliliği ile öne çıkar. Üniversitenin popüler programları arasında medya ve iletişim, sanat, tasarım, işletme, hukuk, mühendislik ve mimarlık bulunur. Westminster, özellikle yaratıcı endüstrilerdeki güçlü programları ve donanımlı tesisleri ile öne çıkar. Özellikle medya, film, moda ve grafik tasarım gibi alanlarda dünya çapında bir itibara sahiptir.

 • Kabul şartları ve başvuru süreci nasıl işler?

  Westminster Üniversitesi’nde öğrenim görebilmek için için iyi bir not ortalaması ve IELTS belgesine ihtiyacınız vardır. Kabul şartları bölüm bazında değişkenlik gösterecektir. University of Westminster lisans programlarına başvurular UCAS üzerinden, yüksek lisans ve doktora programlarına başvurular ise temsilcilik portalımızdan gerçekleşir. Başvurular için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Öğrencilere sağlanan sağlık hizmetleri ve danışmanlık imkanları nelerdir?

  Başvurularınızın vize aşamasına geldiğinizde öğrenim hayatınız süresince ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek adına Birleşik Krallık devletine ödemeniz gereken bir sağlık sigortası ücreti vardır. Bu ücret karşılığında öğrencilik hayatınız boyunca Birleşik Krallık’ın sağlık hizmeti kuruluşu olan NHS kapsamında devlet hastanelerinden ücretsiz faydalanabilme hakkına sahip olursunuz. EDUKAS ekibi İngiltere üniversiteleri lisans ve yüksek lisans başvurularında her adımda size destek sağlayacaktır.

 • Staj imkanları ve iş deneyimi fırsatları var mıdır?

  University of Westminster öğrencilerine yurt dışında eğitim ve çalışma deneyimleri sunarak küresel karakterlerini ve etkileşimlerini güçlendirmektedir. Üniversitenin geniş uluslararası ortaklık ağı sayesinde, öğrenciler yurt dışındaki partner üniversitelerde bir dönem veya bir yıl eğitim görebilirler. Bunun yanı sıra, birçok lisans ve lisansüstü program, öğrencilere uluslararası saha gezileri düzenleyerek, eğitimlerinin bir parçası olarak farklı ülkelerde pratik deneyim kazanmalarını sağlar. Westminster’ın sunduğu bu imkanlar, öğrencilerin küresel iş piyasasında rekabetçi olmalarını sağlayacak değerli deneyimler edinmelerine yardımcı olmaktadır. Bu imkanların yanısıra, öğrenciler Polylang Dil Programı ve Westminster Working Cultures (WWC) gibi programlar aracılığıyla çapraz kültürel iletişim becerilerini geliştirirken, aynı zamanda uluslararası çalışma kültürlerini yakından tanıma fırsatı bulurlar.

 • Üniversitenin çevre dostu ve sürdürülebilirlik projeleri nelerdir?

  University of Westminster, eğitim ve öğretim alanında sürdürülebilirlik bilincini artırmaya yönelik akademik programlar hazırlamakta ve Sürdürülebilirlik Ekibi ile Eğitim ve Öğretim İnovasyonu Merkezi (CETI) tarafından bu alandaki ilerlemeleri sağlamak için çeşitli girişimler yürütülmektedir. Operasyonel faaliyetlerinde de sürdürülebilirlik odaklı adımlar atan Westminster, su ve enerji kullanımını ölçme sistemleriyle çevresel etkiyi azaltmaya yönelik çalışmalar yapmakta, dokuz yıldır %100 yenilenebilir elektrik kullanmakta ve Harrow Kampüsü'nde güneş enerjisi sistemleri kurarak kendi enerjisini üretmektedir. Atık yönetiminde ise, yeniden kullanım ve geri dönüşüm teşvik edilmekte ve atıkların %99'u çöplüklerden uzaklaştırılmaktadır. Ayrıca, karbon emisyonlarını azaltmak amacıyla binalarda düşük karbonlu ısıtma sistemleri kurulmakta ve enerji verimliliği projeleri yürütülmektedir. Westminster, aynı zamanda etik ve sürdürülebilir yatırımlara da önem vermekte ve yerel biyolojik çeşitliliği korumak için çeşitli projeler yürütmektedir. Bu kapsamda ise kampüslerde yaşayan ekosistemlerin korunması ve sürdürülebilir mutfak uygulamaları gibi çeşitli inisiyatifler de bulunmaktadır.

× Whatsapp