Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere Master Eğitimi Başvuru Süreci ve Kabul Şartları

İngiltere yüksek lisans programına kabul edilebilmek için belli bir başvuru süreci ve kabul şartları bulunmaktadır. İngiltere’ de master başvuru süreçleri eğitim dönemleri başlamadan 3-4 ay kadar önce sonlanmaktadır. Başvurunuz yapıldıktan sonra, değerlendirme aşamasına geçilir. Bu sebepten dolayı eğer ekim aylarında bir master programına başlamayı düşünüyorsanız, mart ayı sonlanmadan başvurunuzu erken yapmanızda fayda var.

Yurt dışı yüksek lisans programlarına katılmanız, hem iş hem de akademik kariyer anlamında pek çok avantajı beraberinde getirecektir. İngiltere yüksek lisans programları, sundukları eğitim kalitesi ve iş olanakları açısından en gözde seçeneklerin başında geliyor. Yurt dışında yüksek lisans yapabilmek için mutlaka profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti veren bir firma ile yola çıkmanızda fayda var. Edukas’la iletişime geçerek İngiltere master eğitimi başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere’de Yüksek Lisans Yapabilmek İçin Gerekli Belgeler

İngiltere yüksek lisans başvurusu için gerekli olan belgeler vardır. Başvuracağınız üniversiteye göre bazı belgeler değişiklik gösterse de, mutlaka sahip olmanız gereken belgeler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Lisans eğitiminizi en az 2.5 ortalama ile bitirmiş olmalısınız. (Bazı bölümlerde esneklik sağlanabilir, lütfen Edukas ile iletişime geçiniz.)
  • Yurt dışı yüksek lisans programları için en önemli belgelerden biri de İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan TOEFL ya da IELTS sınav sonuçlarınızdır. Bu iki sınavdan istenen skorlar farklılık gösterir. Genellikle IELTS sınavı için 6.5, TOEFL sınavları içinde 80 skorları istenmektedir.
  • İki adet akademik referans mektubu almanız gerekmektedir. Akademik referans mektuplarını üniversitenizden almalısınız. Yurt dışında yüksek lisans için alacağınız akademik referans mektuplarını iletebilmek için başvuruda bulunacağınız okuldan da onay almanız gerekiyor.
  • Bir diğer belge ise niyet mektubudur. Niyet mektubu kendiniz ve hedefleriniz hakkında yazacağınız kişisel bir motivasyon mektubudur.
  • Son olarak akademik CV ve iş deneyiminizi kanıtlayan belgeleri de başvuru sürecinde yollamanız size avantaj sağlayacaktır.

Yurt dışında yüksek lisans yapmak istiyorsanız, hemen Edukas ile iletişime geçerek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Edukas, engin tecrübesi ve profesyonelliği ile sizlerin yurt dışı yüksek lisans hayallerinizi gerçeğe dönüştürmekte en büyük yardımcılarınızdan biri olacak.

İngiltere’de Yüksek Lisans Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere’de yüksek lisans ücretleri, başvuracağınız bölüme ve okula göre değişiklik gösterir. Güncel fiyatlara ve bilgilere ulaşabilmek için başvurmak istediğiniz okulla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere’de tüm yüksek lisans programları ücretlidir. Eğer herhangi bir bursa sahipseniz, fiyatlar farklılaşabilir. Edukas, sunduğu profesyonel danışmanlık hizmeti sayesinde, tüm bu süreçleri sizin adınıza hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. İngiltere master başvuru sürecinizi başlatabilmek için hemen Edukas ile iletişime geçin!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu