Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi Bilgileri

Dünya’nın en iyi üniversiteleri listesinde daima birden fazla okulunun bulunduğu İngiltere, geleceğine yatırım yapmak isteyenlerin ilk seçeneğidir. Lisans eğitimini başka ülkelerde tamamlayan sayısız genç, her sene İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almanın yollarına arar.

Uzmanlık alanı fark etmeksizin İngiltere’de yüksek lisans her gencin hayalidir. Ülkemizdeki sayısız gencin yurt dışında yüksek lisans eğitimi almasına yardımcı olan Edukas, İngiltere’de yüksek lisans yapabilmeniz için de size yardımcı olur. Sosyal bilimler, fen bilimleri, Hukuk, mühendislik ve daha birçok sayısız alanda nitelikli eğitim alarak, alanında uzman bir profesyonel olabilirsiniz.

İngiltere üniversitelerinde yüksek lisans yapmak isteyen gençlerin en sık sorduğu soru ‘İngiltere’de yüksek lisans kaç yıl? olmaktadır. Hangi bölümde okuyor olursanız olun, İngiltere’de resmi yüksek lisans süresi 1 yıldır. Bu 1 yılın ilk 9 ayında teorik eğitim alırsınız, son 3 ayda ise tezinizi tamamlamanız gerekir.

İngiltere’de Master Kabulü Almak

İngiltere üniversitelerinde yüksek lisans eğitimini tamamlamak birçok gencin hayalidir. Ancak çok az sayıda kişi hayallerine ulaşır ve İngiltere’deki bir üniversiteden yüksek lisans kabulü alır. ‘İngiltere’de yüksek lisans nasıl yapılır?’ sorusu bu noktada gençlerin kafasında oluşur. Aşağıda sıraladığımız maddeleri detaylıca okuyarak, İngiltere’de yüksek lisans kabulü alabilirsiniz.

  • IELTS Puanı: Uluslararası ölçekte geçerliliği olan IELTS sınavı, yüksek lisansa kabul almanızdaki en önemli oyuncudur. Çoğu üniversite en az 6,5 puanı alan adayların başvurusunu değerlendirmeye alır. Ayrıca belirtmeliyiz ki diğer adayların IELTS’den yüksek puan alması sizi doğrudan etkiler. Çünkü, yüksek lisans kabulü sırasında ana kriter IELTS puanıdır.
  • Genel Not Ortalaması: İngiltere üniversitelerinde, ortalamanız 2,5’in altında olsa dahi yüksek lisans yapabilirsiniz. Ancak, ortalamanız 3,0’ın üzerinde ise istediğiniz çoğu üniversitede eğitim alma hakkına sahip olursunuz.
  • CV ve Cover Letter: Türkiye’de yüksek lisans eğitimi için pek önemi bulunmayan CV, İngiltere’de yüksek lisans yapmak isteyenler için büyük önem arz eder. İngiltere, üniversitelerinde eğitim alan gençlerin, sanat veya spor alanında başarılı olmasına ve kendini geliştiren bireyler olmasına önem verir. Bir diğer yandan, gitmek istediğiniz üniversite adına yazılmış Cover Letter, kabul sürecinizi kolaylaştırır.

İngiltere’de Yüksek Lisans Fiyatları

İngiltere üniversitelerinden birinde yüksek lisans eğitimini tamamlamaya karar veren öğrenciler, İngiltere’de yüksek lisans ücretleri hakkında araştırma yapmaya başlarlar. Kurumlar her sene eğitim ücretlerini değiştirdikleri için güncel fiyatları öğrenmek amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de yüksek lisans yapanlar, ülkenin sunduğu burs imkanlarından yararlanabilirler. İngiltere’de yüksek lisans bursu, gençlerin hem okul masraflarını çıkarmaları hem de giderlerini karşılamaları için yeterlidir. Özellikle, Chevening Bursu, Great Scholarships ve İngiltere Hükümet Bursu gençlerin hayatını kolaylaştıran burs imkanlarıdır.

Burs programlarından yararlanamayan gençlerin çıkış noktası İngiltere’de yüksek lisans yaparken çalışmak olacaktır. Part time bir işte çalışarak eğitiminizi tamamlamanız oldukça kolaydır. İngiltere’de yüksek lisans eğitimini tamamlayarak kendinize büyük bir iyilik yapmak istiyorsanız, detaylı bilgi için hemen Edukas ile iletişime geçin!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu