Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri

Günümüzde global bir kariyer planlayan çoğu kişi üniversite tercihini yurtdışından yana kullanıyor. Yurtdışında kazanılan deneyimler ile birlikte daha güvenli bir gelecek çizmek mümkün. Dünyanın en iyi üniversitelerinin olduğu ülkelerden biri olan İngiltere, tercih edilebilirlik konusunda oldukça iyi bir konumda. Birleşik Krallık’taki bu üniversiteler, genel en iyi küresel üniversiteler sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır. Okullar, araştırma performanslarına ve dünya genelindeki ve Avrupa’daki akademik topluluk üyeleri tarafından derecelendirmelerine göre oldukça değerlidir. İşte İngiltere’nin en iyi üniversiteleri!

İngiltere’deki En İyi Üniversiteler

University of Oxford

Oxford Üniversitesi’nin kuruluşunun kesin tarihi bilinmemekle birlikte, okulun kökleri en az 1096’ya kadar uzanmaktadır. Oxford’da araştırmalar akademik bölümünün hemen hemen hepsinde gerçekleşmektedir. Bunlar matematik, tıp bilimleri ve sosyal bilimler olarak sıralanmaktadır. Oxford’un akademik takvimi üç bölüme ayrılmıştır. Michaelmas (sonbahar), Hilary (ilkbahar) ve Trinity (yaz) olup her biri sekiz hafta uzunluğundadır. İngiltere’deki üniversiteler arasında Oxford üniversitesinden mezun olmak her açıdan ayrıcalıktır.

University of Edinburgh

Edinburgh Üniversitesi, İngiltere’deki üniversiteler arasında en eski altıncı üniversite ve İngilizce konuşulan dünyadaki en eski sivil vakıftır. Bugün Üniversite, şehirdeki beş kampüse yayılmış 43.380 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu kampüsler aynı zamanda sanat, müzik aletleri, doğa tarihi, jeoloji, anatomi, nadir kitaplar ve el yazmaları dahil dünyanın en önemli koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Newcastle University

Newcastle Üniversitesi, çok çeşitli ve heyecan verici alanlarda öğretim ve araştırmaya ev sahipliği yapmaktadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz 200’den fazla lisans ve 300 lisansüstü bölüm bulunmaktadır. İngiltere’deki üniversiteler için yapılan İngiltere Öğretimde Mükemmellik Çerçevesinde (TEF) bir altın ödülü bulunmaktadır. Üniversite öğretimde uzun süredir devam eden mükemmellik geleceğinin çoşkulu bir onayı olduğunu savunuyor.

University of Sheffield

University of Sheffield, dünya lideri araştırmalara, mükemmel öğretime ve canlı bir uluslararası topluluğa ev sahipliği yapmaktadır. Sheffield Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, zamanımızın en büyük küresel çağdaş zorluklarıyla mücadele etme konusunda tutkulu. Sheffield Üniversitesi’ni tercih ederek bu araştırmalara ortak olabilirsiniz.

University of Southampton

Southampton Üniversitesi Southampton, İngiltere’de bir araştırma üniversitesidir. Southampton Üniversitesi şu anda 15.790 lisans ve 6.925 lisansüstü öğrenciye sahiptir ve bu da onu Güney Doğu bölgesindeki yüksek öğretim öğrencileri arasında en büyük üniversite yapmaktadır. Southampton Üniversitesi Öğrenci Birliği öğrencilere destek, temsil ve sosyal faaliyetler sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu