Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Chevening Bursu

Chevening Bursu

EDUKAS Yurtdışı Eğitim olarak, İngiltere hükümeti tarafından finanse edilen ve 1983 yılından beri yürütülen Chevening bursu kapsamında İngiltere’de yüksek lisans - doktora konusunda öğrencilerimize her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Chevening bursuyla İngiltere’deki yurtdışı eğitim tecrübenizi daha avantajlı hale getirmek için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

Uluslararası öğrencilerin İngiltere’nin prestijli okullarında avantajlı ve unutulmaz deneyimlere dolu bir 1 yıllık yüksek lisans eğitimi yaşayabilmeleri için her türlü finansal desteği karşılayan Chevening bursundan Türkiyenin burs programına katıldığı tarih olan 1988’den günümüze kadar 1600’dan fazla Türk öğrenci yararlanmıştır. Burs, çoğunlukla Uluslararası İlişkiler, Siyaset bilimi, Medya Çalışmaları, Uluslararası Hukuk, Avrupa Çalışmaları, Göç ve Enerji, Savunma Çalışmaları ve Çevre Çalışmalarını kapsayan sosyal bilimler disiplinlerini kapsamaktadır.

Bursu elde edebilmek için sizden beklenen başlıca koşulları sağlamanızla beraber aynı zamanda kişisel yetenek ve becerilerinizi, azimli, açık görüşlü ve liderlilik potansiyelinizin olduğunu, genel kültür bilgi ve birikiminizi de ispatlamız gerekmektedir.

Burs, yalnızca okul ücretini değil, buna ek olarak diğer tüm yaşam masraflarınız, konaklamanız, vize ücretiniz, uçak biletleriniz gibi pek çok şeyi karşılaması bakımından avantajı oldukça büyük, rekabet gerektiren bir burstur ve bu sebeple, bu burs şansını yakalayabilmek için, sizden tüm beklenenleri karşılamalı ve chevening.org sitesindeki güncel gelişmeleri takip etmeniz gereklidir. 

Chevening Bursu Neleri Kapsar?

Chevening Bursu Başvuru Koşulları Nelerdir?

Chevening Bursuna başvurabilmek için, ilk olarak uluslararası öğrenci olmalı, Britanya vatandaşı veya çifte vatandaşlığınızdan biri Britanya olmamalı, Chevening bursu için uygun olmayan bir ülkede mülteci statüsünde olunmamalıdır. temel başvuru koşullarının yanında  bireysel becerilerinizin de bu bursun başvuru sürecinde ön plana çıktığını unutmayın. Başvuru koşulları aşağıdaki gibidir.

Chevening Bursuna Nasıl Başvurulur?

Chevening bursuna başvuru yapmak için kurumun web sitesinden online başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru süreci için ilk olara bir online başvuru formu doldurmanız, ardından gereklen belgelerin PDF formatı şeklinde sisteme yüklemeniz gereklidir. Bunlara ek olarak, başvurularında adayların son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafları ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisi, en az 2 adet İngilizce referans mektubu, transkript, diploma ve varsa sertifikaların da yüklenmesi talep edilmektedir.

Chevening Bursu için Gereken Belgeler Nelerdir?

Chevening bursu için gereken belgeler, Eğitim belgeleri, referans mektupları ve Birleşik Krallıktaki üniversiteden kabul mektubunu içermektedir. Bu belgeleri kurumun web sitesindeki sisteme yüklemeden önce hepsinin eksiksiz ve doğru şekilde hazırlandığından emin olmalısınız. 

Cheveing Bursu için şartlı kabul aldığnız takdirde, gerçek bir kabul alma sürecine girmek için bu belgeleri sunmanız gerekecektir. 

Burs için başvuruyu gerçekleştirdiğinizde, süreçteki gelişmeler e-maille sizlere iletilecektir. Online sistem üzerinden de başvurunuzun durumuna bakabilirsiniz. Ancak, başvuru yoğunluluğundan ötürü, kabul alamayan öğrencilere bildirim veya güncelleme gitmemesi olasıdır.

SEO