Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of Southampton

Genel Bakış

University of Southampton, üniversite statüsüne 29 Nisan 1952 yılında geçmiş olsa da ilk kez 1862 yılında Hartley Enstitüsü adı altında eğitim vermeye başlamıştır. University of Southampton, en yüksek araştırma ve eğitim standartlarını sürdürmeye önem veren en iyi 24 Birleşik Krallık üniversitesinden oluşan bir topluluk olan Russell Group’un kurucu üyesidir. Üniversite, Russell Group’un bir parçası olarak diğer üniversitelerle birlikte çalışır ve işletme sektörü ile diğer sektörlerle sıkı bağlantılar kurar. Russell Group ile olan ortaklık, kaliteli üniversite eğitiminin bir göstergesi olarak görülür. Bu ortaklığın önemi, dünya genelinde akademisyenler ve işverenler tarafından tanınır.

Üniversitenin toplamda 24.800 öğrencisi bulunurken, bu öğrencilerin 0’u Birleşik Krallık dışındandır.

Kampüste Yaşam

Birleşik Krallık’ın güney kıyısında, Londra’ya 120 km uzaklıktaki Southampton şehrinde bulunan Üniversite’nin 7 adet yerleşkesi bulunur. Bu yerleşkelerin 5’i şehir merkezinde,1’i Winchester’da 1 tanesi ise Malezya’da bulunmaktadır. Southampton, PwC’nin 2015 Şehirler için İyi Büyüme Raporu’nda Birleşik Krallık’ın yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirlerinden biri olarak değerlendirilmiştir.

Öne Çıkan Bölümler

University of Southampton, her biri çeşitli akademik birimlere sahip beş fakülteden oluşur;

  • Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi
  • Mühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi
  • Çevre ve Yaşam Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Sosyal Bilimler Fakültesi

Üniversite, öğrencilerine, önde gelen şirketlerde staj ile iş deneyimi bulma konusunda destek verir ve her yıl 400 staj imkanı sunar. Eğer bünyesinde staj imkanları bulunmayan bölümler var ise kendi staj programı olan “İş’te Bir Yıl’ı” (Year in Employment) sunar.

Kariyer ve İstihdam Birimi’ndeki Staj ekibi tarafından koordine edilen “İş’te Bir Yıl” programı öğrencilerin bireysel becerilerini ve meslek becerilerin geliştirebilmeleri için iyi bir imkan olup onlara kariyerlerini inşa edebilmek için sağlam bir temel sunar.

Dünya Sıralaması

University of Southampton, “QS World University Rankings 2020” sıralamasında ilk 100’de yer almıştır. Üniversite mezunlarının istihdam oranı ise en güncel 2016/17 Birleşik Krallık Performans Göstergelerinde

Mezunlar

Üniversite çalışanları arasında World Wide Web'in mucidi Tim Berners-Lee, radyo cihazı gelişimine önemli katkılar yapmış Erich Zepler, fiberoptik kablolarda kullanılan EDFA'nın mucidi David Payne, modern Britanya arkeolojisi öncülerinden Sör Barry Cunliffe, Ludwig Wittgenstein'ın biyografisi yazarı Ray Monk, Güney Afrika Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Hakimi Albie Sachs ile Royal Statistical Society ve Office for National Statistics'in eski başkanı Tim Holt yer almaktadır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO