Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere Lise Eğitimi ve Fiyatları: İngiltere’de Lise Okumak

Günümüzde birçok öğrenci yurt dışında sunulan sayısız avantajlar nedeni ile İngiltere gibi ayrıcalıklı ülkelere yöneliyor. İngiltere liselerinde eğitim görmek ve A level diploması almak istiyorsanız öncelikle İngiltere’de lise eğitimi hakkında detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Yabancılar için İngiltere liselerine başvuru şartları, başvuru süreci, maliyetler ve İngiltere’de yaşam üzerine tüm sorularınız için iletişime geçebilirsiniz. Geleceğinizi etkileyen bu önemli kararı verirken hazırladığımız içerik ile güncel konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İngiltere liseleri dünyanın her yerinde kabul gören A level diploması ayrıcalığı ile size birçok avantaj sunuyor. İngiltere’de yer alan lise eğitimleri A level şeklinde karşınıza çıkıyor. Bu eğitim sonunda aldığınız diploma ile dünyanın birçok yerinde geçerlilik elde edebilirsiniz. İngiltere’de lise eğitimleri bir yıl için 10 aylık dönemler şeklinde belirleniyor. Burada eğitim almak isteyen öğrenciler eğitim süreleri hakkında önden araştırma yaparak birçok detayı öğrenebilir. İngiltere’de lise eğitimleri özel ve devlet okulları tarafından verildiği için bazı farklılıklar oluşabiliyor.  Her iki kurumun da eğitim seviyeleri aynı olmasına karşın bazı açılardan farklılıklar ortaya çıkabiliyor.

İngiltere’de lise okumak için gereken kriterleri sağladıktan sonra eğitim hayatınızı şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Bölgenin önde gelen liselerine kayıt yaptırabilmeniz için belli tarih aralıkları bulunuyor. Bizimle iletişime geçerek bu tarihler hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğitim ve kayıt tarihleri önemli olduğu için bu işlemlere erkenden başlayabilirsiniz. İngiltere’de lise eğitimi alırken uygulanan bazı standartlar bulunuyor. Okul tercihi yaptıktan sonra bu detaylar hakkında uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Liseleri

Yurt dışında üniversite eğitimi almak birçok gencin hayalleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra günümüzde lise eğitimi için de yurt dışına çıkan birçok genç var. İngiltere liseleri bu anlamda en çok öğrenci kabul edenlerin başında geliyor. İngiltere’deki liseler eğitim şekli ve donanımı ile üniversite ortamına yakın bir seviyede bulunduğu için tercih edilebilirliğini artırıyor. Buradaki liselerin tümünde 4 yıllık bir eğitim süreci bulunuyor. İlk iki seneyi başarıyla tamamlayarak GCSE diplomasına sahip olabilirsiniz. Kalan son iki seneyi de tamamladıktan sonra A level diplomasına hak kazanabiliyorsunuz. Alanınıza göre zorunlu derslerde değişiklikler görülebiliyor. Zorunlu ve seçmeli derslerin tümü meslek seçiminizi kolaylaştırmak için özenle seçiliyor.

İngiltere lise eğitimi alanında önde gelen ülkeler arasında yer aldığı için size birçok imkanını eğitim döneminde sunuyor. Tercih edeceğiniz lisesinin devlete ya da özele ait olması fiyatları değiştirebilir. İngiltere’de lise eğitimi aldığınız süre boyunca birçok ayrıcalığa da ücretsiz olarak erişebiliyorsunuz. İngiltere’deki liselerin tercih edilebilirliğine göre kontenjan ve fiyatlar değişiklik gösteriyor. İngiltere’de lise eğitimi fırsatını kaçırmak istemiyorsanız tarihleri kontrol ederek erken kayıt yaptırabilirsiniz. İngiltere liselerinde eğitim almak için başvuru formumuzu doldurarak ilk adımı atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu