Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere Yaz Okulları

İngiltere Yaz Okulları : 8-17 Yaş Eğitim Programları

İngiltere yaz okulları çocuklarının güvenli, kültürel zenginliklerle tanışabileceği, eğlenceli bir şekilde İngilizcelerini geliştirebilecekleri dopdolu programa sahip olmalarıyla ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İngilizce dil öğrenimi ne kadar erken başlarsa o kadar kalıcı ve gelişime açık olmaktadır. Her ne kadar ülkemizde ilkokuldan üniversiteye kadar dil eğitimi olsa da bu eğitim pratiğe dökülmediği için etkisiz kalmaktadır.

Günümüz dünyasında ise İngilizce gerek kariyer fırsatları için gerekse dünya vatandaşı olabilmek için olmazsa olmaz bir koşuldur. Bu sebeple dünyanın her yerinden aileler küçük yaşlardan itibaren çocuklarının dil gelişimini desteklemek için İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere’ye yaz aylarında gerçekleşen ve içerisinde çeşitli etkinlikler barındıran okullara çocuklarını emanet etmektedir.

İngiltere Yaz Okullari
İngiltere Yaz Okullari

İngiltere yaz okullarının bu kadar popüler olmasının bir diğer sebebi ise ileriye dönük yurtdışında üniversite eğitimi düşünen bireyler için kolaylaştırıcı olmasıdır. İngiltere üniversitelerine girmek isteyen öğrenciler İngiltere yaz okullarında eğitim alarak karşılarına çıkan dil puanı yükümlülüğünden belli şartları sağlamaları koşuluyla muaf tutulabilmektedirler. Ayrıca daha önce İngiltere yaz okullarında eğitim almış olmak üniversitelere kabulde İngiltere kültürüne ve İngiltere eğitim sistemine aşina olunduğu izlenimi oluşturacağından olumlu bir etki yaratacaktır.

İngiltere yaz okullarının 8-17 yaş aralığındaki öğrencilerine verdikleri eğitimlere dair detaylı bu yazımızda sizler için derledik.

İngiltere Universiteleri
İngiltere Universiteleri

İngiltere yaz okulları dünyanın birçok noktasından öğrencileri kabul etmekte ve kültürel açıdan oldukça zengin bir ortam yaratmaktadır. Bu henüz kişisel gelişimini tamamlama aşamasında olan bir birey için tanışacağı ve arkadaş olacağı, kimi etkinliklerde takım arkadaşı olacağı birçok farklı kimlikle kaynaşma ve eşsiz deneyimler yaşama imkanı sunacaktır.

İngiltere yaz okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler ilk olarak bir seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyesi belirlendikten sonra kendi yaş grubuna uygun olarak bir sınıfa yerleştirilir. Sınıflar kalite standartlarını korumak amacıyla kalabalık değildir.

Öğrenciler genellikle öğleden önce sınıf derslerine katılırlar, öğleden sonra ise kendileri için düzenlenen gezilere, sosyal faaliyetlere ya da spor ve sanat aktivitelerine katılırlar. İngiltere yaz okulları bu tarz etkinliklere fazlasıyla önem verirler çünkü asıl eğitimin sınıftan ziyade bu etkinliklerle verildiğine inanırlar. Bunun en temel sebebi ise çok çeşitli faaliyetlere katılan öğrencilerin sürekli etkileşimde olarak gündelik hayatlarında İngilizce pratiklerini kullanarak öğrenmelerinin hedeflenmesidir.

Ayrıca İngiltere yaz okulları öğrencilerinin İngiliz kültürünü tanımalarına oldukça önem verirler. Bu sebepler seçeceğiniz lokasyona da bağlı olarak şehirlerin simge noktalarına, kültürel ve tarihi gezi rotalarına haftada en az 1 kere geziler düzenlenerek öğrencilerine İngiltere’yi tanıma fırsatı verilir.

İngiltere Dil Egitimi
İngiltere Dil Egitimi

İngiltere yaz okullarına katılmak isteyen öğrenciler için birçok konaklama imkanı vardır. Öğrenciler güvenlik sebebiyle 16 yaşından küçük oldukları taktirde yaz okullarının kampüslerinde bulunan yurtlarda konaklamaktadırlar. 16 yaşından büyük olan öğrenciler ise istedikleri taktirde aile yanında konaklayabilmektedirler.

İngiltere yaz okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere bilgi-iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu