Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de Lise Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere eğitim sisteminde çocuklar, 11 yaşından itibaren sahip oldukları akademik becerilere göre sınıflandırılır. Fen bilimleri, İngilizce, matematik ve sanat gibi pek çok farklı alanda ders alan öğrenciler, kendi yetkinliklerine göre farklı programlara verilir. 14 ve 16 yaş arasındaki öğrenciler ise A level programına başlar. A level programından elde ettikleri başarı ve sınav sonuçlarına göre üniversiteye yerleşirler. Peki İngiltere’de lise eğitimi kaç yıl ? İngiltere’de lise eğitimi sistemi diğer ülkelere göre oldukça farklıdır. Totalde 13 yıl sürer.

İngiltere’de lise okumak isteyen öğrencilerin 10. Sınıfı tamamlamaları gerekir. 10. Sınıfı tamamladıktan sonra, İngiltere’de bulunan A Level diploma eğitimine direkt başlayabilirler. Eğer daha erken yaşta İngiltere’de eğitime başlamak istiyorsanız, Edukas’ın danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Lise Okumak İçin Gerekenler

İngiltere’de lise okumak isteyen öğrenciler ve aileleri mutlaka erken başvuru yapmalıdır. Başvuru sürecinde pek çok belge gereklidir ve vize alımı uzun bir süreçtir. İngiltere’de lise okumak için gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Not ortalaması
  • Referanslar
  • İngilizce dil seviyesini kanıtlayan belgeler
  • Sosyal ve sanatsal başarılar
  • UKİset sınav sonucu
  • Sözlü mülakat

UKİset sınavı yazılı ve sözlü mülakatlardan oluşur. İngiltere’de lise okumak istiyorum diyen her öğrenci bu sınava girmek zorundadır. Sözlü mülakatlar genellikle Skype gibi uygulamalardan online bir şekilde gerçekleşir. Yazılı sınavlar için ise her ülkede belirlenen merkezler bulunmaktadır. İngiltere’d elise okumak istiyorsanız, tarihleri mutlaka takip etmelisiniz.Tüm kabul ve başvuru süreçlerinden sonra da vize işlemlerine başlanmalıdır. Edukas’a hemen başvurarak UKİset sınavı hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İngiltere Lise Eğitimi Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere lise eğitimi ücretleri her sene değişiklik gösterir. Ücretler konusunda daha net bilgilere ulaşabilmek için başvurmak istediğiniz lise ile görüşmelisiniz. Genel bir fiyat verecek olursak, İngiltere’de lise eğitimi ücretleri £22.000 – £35.000 GBP arası değişir. Eğitim masrafına ek olarak konaklama masrafları da yıllık £19.000 bandındadır.

İngiltere’de lise eğitimi ücretli olmasına rağmen öğrenciler için pek çok burs seçeneği de sunulmaktadır. Eğer İngiltere’de lise eğitimine başlamayı düşünüyorsanız mutlaka profesyonel bir danışmanlık hizmeti almalısınız. Kabul şartları ve başvuru süreci, gideceğiniz her liseye göre değişir. Bu değişiklikleri ve şartları güncel bir şekilde takip etmelisiniz.

Edukas yıllara dayanan tecrübesi ve tüm başvuru süreci boyunca yanınızda olacak. İngiltere’de hayalinizdeki lise eğitimini almak ve yurt dışında iyi bir eğitim hayatına sahip olmak istiyorsanız hemen Edukas ile iletişime geçin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu