Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lise Eğitimiİngiltere'de Okumak

İngiltere’de Okumak: İngiltere’de Lise Fiyatları

Eğitim konusunda özellikle Avrupa’nın en çok tercih edilen ülkesi İngiltere’dir. Yurt dışında lise okumak isteyen uluslararası öğrencilerin öncelikli ülke sıralamasında Birleşik Krallık yer alır. Bununla beraber, güvenli ülke statüsünde bulunan İngiltere, ebeveynlerin de çocuklarını rahatlıkla yurt dışına gönderebileceği bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Ülkenin döviz kuru faktörü ve kullandığı para birimi nedeniyle genellikle Türkiye’den İngiltere’ye eğitim amaçlı gidecek olan öğrenciler için İngiltere’de lise fiyatları merak edilen başlıklar arasında yerini alır. İngiltere’de lise okumak isteyen gençlerin araştırma konuları incelendiğinde; eğitim kalitesi, başvuru şartları, eğitim öğretim sistemi ve tabi ki işin maddi boyutu gibi konular yer alıyor.

Az önce saydığımız başlıkları tamamladınız fakat İngiltere’de lise fiyatları hakkında henüz bilgi sahibi olamadıysanız bu yazımız tam da size göre.

İngiltere’de Lise Okumak

İngiltere’de lise okumak her çocuğun hayalidir. Birleşik Krallık, dünya üzerinde özellikle eğitim amacıyla en çok tercih edilen sayılı ülkeler arasındadır. İngiltere, akademik danışmanlarının ve eğitimcilerinin yoğun ilgisi, disiplinli sistemleri, ders içi ve ders dışı konularda öğrencilerine gösterdiği yardım ve dayanışma hareketleri ile de ailelerin güvenini kazanmayı başarmış bir ülkedir.

İngiltere’de lise fiyatları konusuna değinmeden önce kısaca eğitim sistemini özetleyecek olursak; “secondary education” olarak adlandırılan eğitim sistemi 11 yaşından itibaren çocukları akademik becerilerine göre sınıflandırmaya başlar. 11-14 yaş arası çocuklar Müzik, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce gibi birçok farklı alanda ders alırken; 14 ve 16 yaş aralığında GCSE eğitimine geçerler. Bu eğitim 2 yıl sürer ve başarılı olanlar üniversiteye giriş için gerekli olan A level diploması eğitimine başlar. Bu program da 2 yıl sürer.  Öğrenciler 4 veya 5 farklı konuda ders alarak, bu derslerden elde ettikleri not ortalamasına göre Üniversite birinci sınıfa geçiş yaparlar.

İngiltere’de Lise Fiyatları

Birleşik Krallık, yabancı öğrenciler için belirlediği lise eğitim sisteminde çoğu okulu ücretli tutar. İngiltere’de lise fiyatları okulun türüne, bulunduğu kente ve sunduğu imkanlara göre farklılık gösterebilir. Fakat zihninizde ortalama bir fiyat canlandırmak istiyorsanız lise ücretlerine yıllık  22.000 ile 35.000 GBP (Sterlin)  arası bir fiyat söyleyebiliriz. Yalnız dediğimiz gibi bu ücretler pek çok konu ve kritere göre farklılık gösterir.

Bununla beraber Birleşik Krallık, lise eğitimlerinde başarılı olan uluslararası öğrencilere bazı burs imkanları sunar. Başvuracağınız liseleri incelerken, mevcut bulunan bursları da incelemek için Edukas danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

İngiltere’de lise okumak istiyor ve İngiltere’de lise fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, iletişim formumuzu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu