Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

İngiltere’de Üniversite Eğitimi ile 2 Yıl Çalışma Fırsatı Elde Edin!

Yurtdışı eğitimlerini cazip kılan; prestij sahibi köklü üniversiteler ve dünya standartlarında bir eğitim anlayışı gibi kriterlerle birlikte yabancı ülkelerde iş olanağı elde etme hayali de öğrencilerin lisans tercihindeki en önemli etkenlerden biri oluyor. Dünyada yabancı öğrenci sayısı bakımından en fazla yoğunluğa sahip ülkelerin başında gelen İngiltere; lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi ile ev sahipliği yaptığı öğrenciler için yepyeni bir fırsat sunmaya hazırlanıyor!

İngiltere’de Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Üniversite, yüksek lisans ya da doktora eğitimini İngiltere’de tamamlayan yabancı uyruklu öğrencilere iş arama ve çalışma imkanı için tanıdığı süreyi, 4 aydan 2 yıla uzatarak global bir iş deneyiminin kapılarını aralıyor. Lisans eğitimi için karar verme aşamasında planlarınızı emin adımlarla şekillendirmek istiyorsanız ya da yüksek lisans ve doktora yaparak alanınızda uzmanlaşmayı hedefliyorsanız İngiltere’nin sunduğu heyecan verici olanaklara gelin birlikte göz atalım:

2020-2021 Akademik Yılı ile Birlikte Çalışma İzni 2 Yıla Çıkarılıyor!

2012 yılında yürürlüğe giren yasa kapsamında yabancı uyruklu öğrencilerin, mezuniyetlerinin ardından 4 ay içerisinde ülkeden ayrılmasını zorunlu kılınmıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından iptal edilen karar ile yeni bir düzenlemeye gidilerek üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimini İngiltere üniversitelerinde tamamlayan öğrencilere 2 yıl ülkede kalarak iş arayabilme ve çalışma hakkı tanınmış oldu.

Yurtdışı Eğitim

Öğrencilerin eğitimle birlikte gelecek planlarının en önemli bölümünü oluşturan kariyer planlaması için umut verici bir gelişme olan bu karar, istihdam bakımından verimlilik sunan İngiltere’de iş yaşamının kapılarını yeni mezunlara açmış oldu. 2020-2021 akademik yılı ile uygulanmaya başlanacak yeni karar, dünyanın pek çok noktasından öğrencilerin lisans ve üstü eğitimlerde ilk tercihini İngiltere’den yana yapmasını ve üniversitelerin tercih edilirliğini daha da artırmasını sağladı.

Bölüm Ayrımı Olmadan Dilediğiniz Alanda Çalışma İmkanı Elde Edebilirsiniz

İş arama süreçlerinde belirli bir kısıtlama ve kriter uygulaması olmadan, uluslararası öğrencilerin bölümlerinden bağımsız olarak iş başvurusunda bulunabildiği yeni karar, kariyer adımlarında gençlerin önlerine çıkan engellerin kaldırılmasına imkan tanıyor.

Yurtdışı Çalışma

Dilediği alanda çalışma hayaline sahip olan tüm yeni mezunlar, İngiltere’de iş hayatına adım atabilme hakkını, zorlu prosedürlere takılmadan elde etmeye hazırlanıyor. Yabancı dil yetkinliğinizi artırarak iş hayatı içerisinde profesyonelleştirmek ve uluslararası bir kariyer kazanımı elde etmek sizin için de en büyük hayallerden biriyse üniversite, yüksek lisans ya da doktora eğitimi için hem prestijli bir eğitim hayatı hem de iş bulabilme fırsatı sunan İngiltere’yi başvuru listenizde ilk sıraya taşıyabilirsiniz. İngiltere üniversitelerini inceleyerek kariyerinizi güvenle şekillendirmek için ilk adımı şimdi atmaya ne dersiniz?

Eğitim ve Kariyer Planlarınızda İngiltere’ye Yer Açın!

Dünyanın en saygın üniversitelerinden birinde eğitim almanın yanı sıra mezuniyet sonrası iş bulabilme kaygılarını en aza indiren ve global çapta şirketlerde kariyerinizin ilk adımlarını atabilme imkanını tanıyan İngiltere’de siz de yerinizi almak ister misiniz? Öğrenciler için pek çok kolaylık sunan kampüs düzenleri, burs olanakları, düzenli şehir yaşamı ve gelecek vadeden iş olanakları ile İngiltere’de öğrenciliği ve iş yaşamını deneyimleyin. Başvuru prosedürleri, okul tercihleri, zorunlu kılınan sınavlar, bölüm ve uzmanlık alanları gibi detaylar hakkında bilgi almak ve profesyonel bir hizmet ile merak ettiğiniz tüm adımlara dair detaylı olarak görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hem eğitim hem de kariyer yolculuğunuzda yanınızda yer alarak başarılarınıza yakından tanık olmak için biz buradayız!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu