Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere Yaz Okulları

İngiltere’de Yaz Okulu Eğitimi: Başvuru Süreci ve Kabul Şartları

Yurt dışı deneyimine sahip olmak ve iyi derecede dil bilmek, sizi her zaman öne çıkaracak özelliklerden ikisidir. Aynı anda her deneyimi birden edinmek ise neredeyse her gencin hayallerini süsler. İngiltere yaz okulu eğitimlerine katılmak her ikisine de sahip olmanızı sağlar.

İngilizce dilinin konuşulduğu ve uluslararası boyutta geçerliliği olan bu dilin anavatanı olan İngiltere’de olmak sizler için eşsiz bir fırsattır. İngiltere yaz okulu seçenekleri bakımında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İngiltere yaz okulu süresince hem dil becerilerinizi geliştirebileceğiniz hem de farklı kültürlerden insanlarla bir araya gelebileceğiniz bir ortam sunar.

İngiltere yaz okulu fiyatları, gençlerin ve ailelerinin en fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. Ancak yaz okulları açısından sabit bir rakam aralığı verebilmek pek mümkün değildir. Çünkü İngiltere yaz okulu eğitimi fiyatları, başta dil seviyeniz olmak üzere pek çok etken tarafından belirlenir. Bu etkenler kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Eğitim almak istediğiniz kurum,
 • Dil eğitiminin niteliği, (IELTS, TOEFL, İş İngilizcesi, Yoğun İngilizce, Genel İngilizce, Sınav Hazırlıkları)
 • Eğitim süresi.

İngiltere yaz okulu eğitimlerinin fiyatları değişkendir. Ancak, kurumların erken kayıt avantajlarından yararlanarak daha uygun ücretler ödeyebilirsiniz. Çoğu kurum erken kayıt yaptıran öğrencilerine %15-%35 aralığında indirimler uygulamaktadır. En uygun fiyatlı İngiltere yaz okulu fırsatlarında yararlanmak, geleceğiniz için en iyi eğitimin hangisi olacağına karar vermek için bizimle hemen iletişime geçin. Geleceğinize Edukas ile yön verin!

İngiltere Yaz Okulu Kabul Şartları

İngiltere’deki çoğu nitelikli yaz okulu, kapılarını uluslararası boyutta tüm öğrencilere açmaktadır. Bu okullara kayıt olabilmek için öğrencilerin çoğu zaman yalnızca gerekli ücreti ödemeleri yeterli olmaktadır. Üstelik bazı eğitim kurumları öğrencilerine kalacak yer de temin etmektedir.

İngiltere’de yaz okullarına dil eğitimi amacıyla gidiyorsanız tek yapmanız gereken, Edukas ile size en uygun kursu bulmak ve gerekli ücreti ödemek!

İngiltere En İyi Yaz Okulları

İngiltere en iyi yaz okullarının olduğu ülkedir. Nitelikli eğitimleri ile gençlerin önünde yeni ufuklar açan en iyi İngiltere yaz okulu tavsiyeleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Stafford House
 • Eurocenters Language Schools
 • LSI Language Schools
 • EC English
 • KAPLAN Language Schools
 • Kings Education Dil Okulu
 • Giles International- Central
 • Malvern House

İngiltere Üniversitelerinde Yaz Okulu

Kendi alanınızda İngiltere’de eğitim almak, sizi profesyonel anlamda bambaşka bir noktaya taşır. Üniversiteli gençler, yurt dışında okumuyor olsa dahi İngiltere yaz okulu üniversite eğitimi fırsatlarından yararlanabilirler. İngiltere yaz okulu fırsatlarından yararlanmak isteyen üniversite öğrencilerinin, gerekli ücretleri ödemeleri gerekmektedir. Aynı zamanda bu öğrencilerin, iyi bir not ortalamasına ve geçerli bir dil puanına sahip olması şarttır.

Edukas aracılığıyla gidebileceğiniz birçok üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin kabul şartlarını detaylı bir biçimde öğrenmek ve en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu