Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de Lise Okumak: İngiltere’nin En iyi 7 Lisesi 2021

İngiltere’de lise okumak öğrencilere küresel bir kariyer adımı atmak için ilk ve temel adım niteliğinde değerlendirilir. Bunun en temel sebebi ise anadil seviyesinde İngilizce seviyesinin yanında mutlaka ikinci bir dil öğreniminin yurt dışı liselerinde verilmesidir. Ayrıca uluslararası öğrencilerin yoğunlukta olduğu liselerde öğrenciler, çok kültürlü bir ortam içerisinde geniş bir vizyon ile yetişerek dünya vatandaşı olacaklardır. Yurtdışında lise eğitimini tamamlamış öğrencilerin lise sonrası prestijli bir üniversiteye kabul alması ise oldukça kolay olacaktır.

Dünyanın en prestijli okullarının olduğu İngiltere’deki en iyi 7 liseyi sizler için derledik.

CATS College, London / Cambridge / Canterbury

1952 yılından bu yana hizmet veren CATS College, İngiltere’de lise okumak isteyen öğrenciler için seçilecek en prestijli okullardan birisidir. GCSE, A-Level ve Uluslararası Bakalorya (IB) gibi üst düzey eğitimlerin verildiği okuldan her yıl dünyanın en iyi üniversitelerine öğrenciler gönderilmektedir. Ayrıca lise eğitimleri boyunca da çeşitli sanat ve spor dallarında gelişimleri desteklenen öğrenciler üniversitelere akademik bursların yanı sıra sanat ve spor bursları kazanarak da gidebilmektedirler.

London, Cambridge ve Canterbury kampüslerinde 200 ile 250 öğrencinin bulunduğu okul, uluslararası öğrencileri yoğunlukta olmak üzere yatılı eğitim hizmeti de sağlamaktadır.

Queen Ethelburga’s Collegiate

1912’de İngiltere’nin gözde şehirlerinden York’da kurulan okul 3-19 yaş aralığında öğrencilere hizmet vermektedir.

2015 yılında ise İngiltere’nin en önemli sınavlarından biri olan GCSE sonuçlarına göre İngiltere’deki en iyi okul seçilen Queen Ethelburga’s ayrıca rugby ve cricket alanında İngiltere liseleri arasında öne çıkmaktadır.

Oakham Okulu

Oakham okulu İngiltere’de lise okumak isteyenler için A Level ve GCSE eğitimi alabilecekleri etkileyici akademik sonuçlara sahip bir okuldur. Çeşitliliğe verdikleri önem ile Oaklam Okulu dünyanın dört bir yanında öğrenci kabul etmektedir ve bu konuda kapsamlı bir tecrübeye sahiptir. İngiltere liseleri arasında kapsamlı faaliyet programı ve ülkenin en iyi okul kütüphanesiyle ulusal bir itibara sahiptir.

Oxford Tutorial College

1988 yılında kurulan Oxfor Tutorial College, A Level, BTEC ve GCSE derslerinde akademik başarılarıyla göz dolduran bir okuldur. Oxford kadrosu ve mezunlarından da zaman zaman destek alan okul, İngiltere’de lise okumak isteyenler ve eğitim hayatını İngiltere’de devam ettirmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir okuldur.

Müfredat dışı etkinlikleri ile öğrencilerini hayata daha donanımlı yetiştirme ilkesini benimseyen Oxford Tutorial College oldukça saygın okulların kabul listelerini yetiştirmektedir.

Queen’s Somersent College

Queen’s College, İngiltere’de lise okumak isteyenler için eşsiz fırsatlar sunarken özellikle sahne sanatları alanında kariyer planlayanların tercih ettiği nezih okullardandır. Uzman kadroları müzik, dans ve drama alanında dünyanın sayılı üniversitelerinden kabul alması için öğrencilerini yetiştirmektedir.

Bosworth Independent College

1977 yılında kurulan okul 300’den fazla uluslararası öğrenciye hizmet vermektedir. İngiltere’de lise okumak isteyenler için ilk tercih edilen bağımsız okullardan biri olan Bosworth, 2017 yılında A-Level öğrencilerinin %75’i A ve B arasındaki en üst skorlarla mezun olmuşlar ve İngiltere’nin ve dünyanın en prestijli üniversitelerine yerleşmişlerdir.

Uluslararası öğrencileri için ev konforunda modern yurtlarda kalma imkanının yanı sıra 15 yaş üstü öğrenciler yine okula ait Senior evlerinde konaklayabilmektedirler.

Sussex Downs College

İngiltere liseleri arasında oldukça geniş eğitim kadrosuyla öne çıkan Sussex Downs, 4500 tam zamanlı öğrencisi ve 1200’ü aşkın görevlisiyle oldukça geniş bir eğitim kampüsüdür.Öğrencilerine ilgi alanları ve kariyer hedeflerine göre geniş yelpazede eğitim fırsatı sunarak A-Level, GCSE eğitimlerinin yanı sıra spor akademisi, performans sanatları akademisi ve East Sussex Müzik Akademisi’nde de eğitim imkanı sağlamaktadır. 2017 yılında öğrencilerinin %100’ü 40 farklı dersten aldıkları A-Level sınavını başarıyla tamamlayıp üniversiteye yerleştirmesiyle uluslararası ününü genişletmiştir. Akademik teşvikleri ile öğrencilerine henüz mezun olmadan birçok projede yer alma imkanı tanıyarak gelişimlerini desteklemektedirler.

Eğer İngiltere’de lise okumak hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyacınız var ise bize telefon numaralarımız ulaşarak ücretsiz bilgi randevusu talep edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu