Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de Lise Okumak : Londra’da Lise Eğitimi

Tüm dünyada geçerli A level eğitim veren İngiltere liseleri, öğrencilere nitelikli bir eğitim hayatı sunuyor. Özel ve devlet Londra liselerinin birçoğu uluslararası öğrenciler için yatılı eğitim programları oluşturuyor. İngiltere’de lise okumak ile ilgili tüm sorularınızı yazımızda cevaplandırıyoruz

Dünyanın farklı şehirlerindeki üniversitelerine kabul ihtimalini arttırmak için lise eğitimini İngiltere’de alabilirsiniz. Disiplinli ve kapsamlı ders içeriklerine sahip eğitim kurumlar temel bilimler dışında seçmeli mesleki derslere programlarda yer veriyor. İngiltere’deki lise dersleri kapsamlı içerikleriyle farklı yetenekleri sahip öğrencilerin ideal bir eğitim almasını sağlıyor. Seçmeli mesleki dersler öğrencilere üniversitede seçeceği bölüme hazırlık sağlarken farklı branşlar hakkında fikir sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Liselerde verilen eğitim tüm dünyaca tanınan A level düzeyinde veriliyor. Bu sayede farklı ülkelerin üniversitelerinin lisans bölümleri için lise diplomanız ile başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere’de lise okumak her yönden avantaj sağlıyor. Yeni bir kültür tanımanın yanı sıra İngilizce dil becerileri gelişiyor. İngiltere’de bir lise eğitim yılı 10 ay sürüyor. 10 aylık eğitim yılı üç farklı döneme bölünüyor. Ocak-Mart, Nisan Haziran ve Eylül- Aralık olarak 3 döneme ayrılan eğitim yılındaki ders içeriklerinde temel bilimler ve farklı meslek dallarına uygun seçmeli dersler yer alıyor. Öğrenciler hayalindeki meslek için eğitimlerine lise yıllarından başlayabiliyor.

Devlet ve özel liselerinin sunduğu eğitim ve konaklama imkanlarından yararlanarak Londra’da lise eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca, lise eğitimine devam eden öğrenciler kayıtlarını Londra liselerine aldırabiliyor. Nakil olunacak okulun kayıt kabul şartlarını inceleyerek eğitiminizi Londra’da tamamlayabilirsiniz. Lise son sınıfı ingiltere’de okumak için akıcı bir İngilizceye sahip olmak gerekiyor. Eğitim ve sosyal hayatı anlayabilecek dil yeterliliğine sahip olmak gerekiyor. Ayrıca, okulların ders programlarının denkliğine uygun bir sınıftan eğitime başlayabilirsiniz.

Londra Lise Fiyatları

İngiltere’de lise okumak isteyen öğrencilerin kabulu için bazı şartları sağlaması gerekiyor. Öğrencilerin yaş aralığı, akademik başarıları ve İngilizce yeterliliği ayrı ayrı inceleniyor. İstenen şartları sağlayan öğrenciler devlet ve özel liseler için başvuru yapabiliyor. Ayrıca, şehirde uluslararası öğrenciler için yatılı seçenekler sunan devlet ve özel liseler mevcut. Konaklama ve eğitim programlarını bir arada sunan yatılı okullar, popüler seçenekler arasında yer alıyor.

Devlet ve özel liselerin eğitim maliyetleri farklı seçenekler sunuyor. Her okulun eğitim ücreti farklılık gösterdiği için net bir fiyat belirtmek doğru olmayabilir. Ancak, öğrencinin konaklama ve okul ücretleri yapılan tercihlere göre değişiklik gösteriyor. Yatılı liselerde eğitim ve konaklama ücretleri ayrı olarak hesaplanıyor. Öğrenciler yatılı lise değilde diğer okulları tercih ediyorsa öğrenci yurdu veya kiralık apartlar için ayrı bir bütçe planlaması gerekiyor. Okullara göre değişen eğitim ücretleri öğrenci adaylarına birbirine yakın alternatifler sunuyor. Ayrıca, İngiltere’de ücretsiz lise okumak için özel şirket ve devletler tarafından finanse edilen burs programlarını değerlendirebilirsiniz.

İngiltere’de burslu lise eğitimi ile eğitim masraflarınızı en aza indirebilirsiniz. İngiliz hükümeti başarılı öğrenciler belirli burs seçenekleri sunuyor. İyi düzeyde İngilizce bilmek burs hakkı kazanmada etkili rol sağlıyor. Ayrıca, ders başarıları ve sosyal faaliyetlerde ön planda olan öğrencilere sunulan burslar için çeşitli mülakatlar yapılıyor. İngiltere’de lise okumak ve burs olanakları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu