Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Illinois State University

Genel Bakış

Illinois State University 1857 yılında kurulan Amerika’nın ilk devlet üniversitesidir. 6 fakülte içerisindeki 34 akademik bölümde 188'den fazla alanda 67 lisans programı sunar.

Chicago'nun güneybatısındaki Bloomington Normal isimli bölgede bulunan 1.100 dönümlük kampüsünde 20.104'ün üzerinde kayıtlı öğrencisi vardır. Bu öğrencilerin 1.000’dan fazlası uluslararası öğrencidir.

Dünya Sıralaması

Illinois State University Amerika’nın en iyi 100 devlet üniversitesi sıralamasında 83. Sırada olup, THE dünya sıralamasında dünyanın en iyi 372. Üniversitesi olarak seçilmiştir. Ve rekabet içinde olduğu üniversitelere göre eğitim ücretleri daha ekonomiktir.

Kampüste Yaşam

Amerikan Futbolu ve Basketbol konusunda çok başarılı olan “Redbird Athletics” toplam 19 spor dalında, 400’den fazla öğrenci ile Illinois State University’i ulusal müsabakalarda temsil etmektedir. Big Red Marchin Machine isimli okul bandosu 2017 yılında en iyi kolej bandosu seçilmiştir.

Bando ve spor dışında Illinois State Üniversite kampüsünde genel olarak haftada en az 3 tane tiyatro, konser, sinema gösterimi, festivaller gibi kültür ve sanat aktiviteleri düzenlenmektir. 150 yıldan daha fazla mazisi olan Illinois State University de “Battle Birds”, “Fight Song”, “Victory Bell” gibi eğlenceli ve çeşitli 100 yıllık gelenek ve kutlamalar devam etmektedir.

Konaklama

Illinois State Üniversitesinin öğrenciler için Hewett and Manchester Halls, Tri-Towers, Watterson Towers and Cardinal Court olmak üzere 4 farklı yurdu bulunmaktadır. Yurtların her odasında masa, sandalye, yatak, gardırop ve Wi-Fi vardır. Çamaşır odası ve yurtların her yerinde internet bulunmaktadır.

Yurtlarda konaklamak istemeyen öğrencileri de unutmayan üniversite, öğrencilerine The Shelbourne Apartments’ı ilave bir seçenek olarak sunabilmektedir

Burs ve Başvuru Şartları

Illinois State University öğrencilerine çeşitli burslar vermektedir. Bu bursların miktarı ve türü sportif, sanatsal, sosyal, akademik başarılara göre ve öğrencinin finansal durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Üniversite dışında öğrenciler federal hükumet burslarına ve eyalet burslarına da başvurabilmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO