Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Haberler

İngiltere ve Hollanda’da Üniversite Eğitimleri; Yeni Önlemlerle Eylül’de Başlıyor!

Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan Covid-19 virüsü, günlük hayat akışıyla birlikte gelecek planlarını da durduran bir pandemi süreci başlattı. Dünya genelinde alınan tedbir ve kısıtlamalar; yurt dışı eğitim programı süreçlerini ve öğrencileri de oldukça etkiledi. Karantina dönemini geride bırakıp yeni normal düzen içerisine girdiğimiz bugünlerde İngiltere ve Hollanda’da yer alan üniversitelerden; yurt dışında üniversite eğitimine dair belirsizlik yaşanacak durumları ortadan kaldıran haber ve gelişmeler gelmeye başladı.

Eylül ayı itibariyle İngiltere ve Hollanda’da üniversite eğitimi, yeni dönem tedbirleri ve uygulamaları ile kampüslerde gerçekleştirilmeye başlanıyor. Yüksek eğitim kalitesine sahip, koronavirüs riskine karşı artırılmış önlemlerle desteklenen bir kampüs deneyimi sunan ve sağladığı eğitimle yabancı dil becerisi kazanma şansı yaratan; Hollanda ve İngiltere üniversiteleri, yeni dönemde öğrencilerin sağlığını koruyan uygulamaları yürürlüğe koymaya hazırlanıyor. Üniversite tercih döneminde; yurt dışı eğitim planlarınızı koronavirüs risk faktörleri nedeniyle ertelemeden önce, sizlere İngiltere ve Hollanda’da yeni dönem üniversite eğitimine dair bilgiler verecek içeriğimize bir göz atmak ister misiniz?

Yurt Dışı Uçuşları Hızlanıyor!

Pandemi süreci gereği yaşanan yurt dışı seyahat kısıtlamaları yeni normal döneme adım attığımız Haziran ayı ile birlikte kaldırılmaya ve yabancı ülkelere yapılan uçak seferleri artmaya başladı. Eylül ayında başlayacak olan üniversite dönemi için uçuş planınızı oluşturabilir, İngiltere ya da Hollanda’da tercih edeceğiniz üniversitenin başvuru ve kayıt işlemleri ile birlikte uçak biletinizi de organize edebilirsiniz. Önümüzdeki günlerde öngörülen bir kısıtlama yer almazken eğitiminize dair planlı adımlar atmaya, kendinizi şimdiden hazırlayabilirsiniz.

Öğrencilerin Sağlık Koşulları Ön Planda Tutuluyor

Tüm dünyada etkileri hissedilen pandemi sürecinde; İngiltere ve Hollanda’da yer alan üniversiteler, mevcut öğrencileri ile online eğitimi sürdürürken Eylül ayında başlayacak yeni dönemde, artırılmış önlemlerle eğitime başlamaya hazırlanıyor.

Dünyanın dört bir yanından öğrencilerin buluştuğu; İngiltere ve Hollanda’nın önde gelen üniversiteleri, öğrencilerin sağlıklı koşullarda eğitim almasını destekleyen uygulamalar planlıyor. Hükümet yönergeleri ile 2020/2021 eğitim yılında kampüslerde eğitime devam edilmesini öngören üniversiteler; öğrencilere gelişmeler dahilinde güncel bilgilendirmeler sağlıyor, eğitim sürecinin sekteye uğramaması adına yeni dönem unsurlarını göz önünde bulundurarak programlama ve plan oluşturuyorlar.

Sosyal Mesafe Kuralı ile Uygulamalı Öğretim Devam Ediyor


Teorik eğitim ağırlıklı bölüm ve programlar, online eğitim süreci bakımından daha avantajlı olurken özellikle uygulama ve proje üzerinden yürütülen uygulamalı derslere sahip bölümler, pandemi sürecinde eğitim anlayışına dair kaygı oluşturdu. İngiltere ve Hollanda’da yer alan üniversiteler, laboratuvar ve uygulamalı öğretime sahip bölümlerde; kişi sayısı azaltılmış gruplar halinde ve sosyal mesafe kuralına uyum sağlayan bir eğitim anlayışı izleyeceklerini duyurdu.

Covid-19’a karşı donanımlı laboratuvarları ile mücadele veren İngiltere ve Hollanda Üniversiteleri, uygulamalı öğretime önem veren bakış açısını destekliyor, iyileştirilmiş çözümlerle eksiksiz bir üniversite deneyimi sunuyor. Siz de laboratuvar ve uygulama programlarına sahip bölümlerden birini tercih etmek istiyorsanız İngiltere ve Hollanda üniversitelerini detaylı bir şekilde inceleyerek üniversite planlamanız için kararınızı hızlandırabilirsiniz.

Online Başvuru ve Kayıt Kabulü Devam Ediyor!

Yurt dışı eğitimine dair kaygıların arttığı pandemi sürecinde; İngiltere ve Hollanda’da yer alan dünyanın önde gelen üniversiteleri, öğrencilere destek olan yaklaşımlar benimseyerek üniversiteye geçiş dönemine hız kazandıran çözümler sunuyor. Dil yeterlilik sınavları ve kayıt işlemleri gibi süreçleri online platformlar üzerinden kabul ederek yurt dışında üniversite planlamanızı Eylül gelmeden şimdiden yapabilme şansı sunuyor.

Siz de yurt dışında üniversite planlamanızı yapmak için İngiltere ve Hollanda’daki seçkin üniversiteler arasından tercih yapabilir, Eylül ayında hayalini kurduğunuz üniversitede eğitime başlamak için başvuru ve kayıt işlemleri sürecinde bizimle iletişime geçerek detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu