Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

Neden İngiltere’de Psikoloji Eğitimi Almalıyım?

Psikoloji günümüz dünyasında oldukça önemli bir alan olarak giderek yükselen bir değer konumundadır. Yalnızca klinik psikoloji değil büyük şirketlere kadar artan bir iş hacmi olan Psikoloji bölümü yurtdışında oldukça revaçta bir bölüm olarak görülmektedir. Avrupa temelli bir bölüm olarak özellikle İngiltere’de psikoloji eğitimi almak tüm dünyadan öğrencilerin ilk tercihleri arasındadır.

Bu yazımızda sizler için İngiltere’de psikoloji okumak hakkında merak edilenleri ve İngiltere’de psikoloji eğitimi almak için en sık tercih edilen okulları aktaracağız.

İngiltere’de Psikoloji Okumak

İngiltere’de üniversite okumak köklü üniversiteleri, prestijli üniversite kadroları ve kaliteli eğitim sistemi ile tüm dünyadan öğrencilerin ilk tercihleri arasında bulunmaktadır. İngiltere’de psikoloji eğitimi almak ise ülkede psikoloji bilimine verilen önem ve araştırma çalışmalarının yüksek fonları sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

İngiltere’nin en eski üniversitesi olan ve tarihi 11. Yüzyıla kadar uzanan Oxford Üniversitesi İngiltere ve tüm Avrupa’nın en seçkin üniversitelerinden biri konumundadır. İngiltere’de psikoloji eğitimi almak isteyen öğrenciler için Oxford ilk sıralarda yer almaktadır. Oxford Üniversitesi’nde psikoloji fikirlerin titiz formülasyonunu ve test edilmesini içeren bilimsel bir disiplin olarak tanımlanmaktadır. Daha çok deneysel psikolojiye önem veren okul özellikle araştırma çalışmalarına ayırdığı yüksek fonlarla bilinmektedir. İngiltere’de psikoloji okumak isteyen öğrencilerden özellikle sinir bilim, sosyal psikoloji ve psikolojik bozukluklar alanlarında çalışmak isteyenler için Oxford oldukça doğru bir seçim konumundadır.

İngiltere'de psikoloji eğitimi

İngiltere’de psikoloji eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği bir diğer üniversite ise Cambridge Üniversitesi’dir. Bir asırdan fazla süredir çeşitli alanlarda süren psikoloji çalışmalarının Cambridge vizyonunda multidisipliner bir yaklaşım söz konusudur. Okul dünya sıralamasında QS standartlarına göre üçüncü sırada yer almaktadır.

İngiltere’de psikoloji okumak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir diğer okul University College London’dır. 3 yıllık bir eğitim süresi olan Psikoloji eğitiminde ilk iki yıl temel psikoloji eğitimini içerirken üçüncü yılda ise uzmanlık alanlarına göre eğitim alanları çeşitlenmektedir. İngiliz Psikoloji derneği tarafından akredite edilen okul İngiltere’de psikoloji eğitimi almak isteyenler için önemli fırsatlar içermektedir.

İngiltere’de psikoloji okumak isteyen öğrenciler için tercih edilebilecek bir diğer okul King’s College London’dır. İngiltere’nin en eski ve köklü okullarından biri olan okulda psikoloji bölümü psikiyatri, psikoloji ve nörobilim olmak üzere üç ana dala ayrılmaktadır. Özellikle klinik psikoloji alanında ülkenin en büyük merkezlerinden biri olan bölüm ayrıca araştırma programlarına hatrı sayılır bir fon ayırarak öğrencilerinin gelişimini desteklemektedir.

Sizler de İngiltere’de psikoloji eğitimi almak hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bilgi-iletişim formumuzu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu