Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Okumak

İngiltere’de Okumak: Çalışma İzni

İngiltere’de okumak yurt dışında yaşayan hemen hemen her öğrencinin kurduğu hayaller arasında yer alır. Eğitimin her aşamasında uluslararası alanda başarı elde etmiş olan İngiltere her eğitim yılı başlangıcında binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmakta. Kaliteli eğitim kurumları ve başarılı akademik kadrosu ile İngiltere eğitim sistemi, tercih konularında Amerika Birleşik Devletleri ile kapışan tek ülkedir diyebiliriz. İngiltere’de okumak isteyen çoğu yabancı öğrencinin merak ettiği konulardan biri de ingiltere çalışma izni oluyor. Uluslararası öğrenciler eğitim süreçleri boyunca hem harçlıklarını çıkarmak hem de tecrübe edinmek istemektedirler. İngiltere, uluslararası öğrencilere aynı anda çalışma imkanı tanıyor mu? Ülkede eğitim alırken bir yandan da çalışmak mümkün mü? Gelin birlikte inceleyelim.

Uluslararası Öğrenciler için İngiltere’de Çalışma İzni

İngiltere’de okumak bir yandan da çalışmak isteyen yabancı öğrenciler için belirlenen bazı kriterler yer almakta. Aslında İngiltere’de toplamda öğrenciler için 3 farklı vize bulunuyor. Ülkede eğitim almak isteyen öğrencilere belirli kurallar doğrultusunda bu vizelerden biri atanır. Fakat çalışma izni hakkında sahip olmak isteyen uluslararası öğrenciler için belirlenen ayrı bir vize var. Bu vizeye sahip olmanız durumunda; İngiltere’de eğitim alırken çalışmanız mümkün kılınmış.  İngiltere’de hem okuyup hem de çalışmak isteyen öğrencilerin alması gereken vize ”TIER 4 Öğrenci Vizesi”dir. Bu vize ancak ve ancak İngiltere’de Üniversite eğitimi alacak öğrencilere verilebilir. Kısa süreli dil okullarına, yaz okullarına gidecek olan kişiler bu vizeden yararlanamaz. Genellikle üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve Doktora eğitimlerinde alabileceğiniz bu vize türü ile eğitim süreniz boyunca; part time, tatil zamanlarında ise full time olarak çalışabilirsiniz.

Vizenin de belirlediği üzere, ülkede çalışma izni için part time işlerde; haftalık 20 saat süre ile full time işlerde ise haftada 40 saat olarak çalışabilirsiniz. Bahsettiğimiz TIER 4 vizesi ile İngiltere’de eğitim almanız ve bu zaman zarfı içerisinde ise çalışmanız, işe girmeniz mümkün kılınmıştır.  Bahsettiğimiz bu vize türü, İngiltere’de okurken yasal olarak çalışma iznine sahip olabileceğiniz tek vizedir.

Dilerseniz, İngiltere’de uzun süreli eğitim alırken ingiltere çalışma izni hakkına sahip olmak adına daha detaylı bilgi almak için, iletişim formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu