Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Eğitimİngiltere'de Eğitimİngiltere'de Lisans Eğitimi

İngiltere’de Okumak: Brighton’da Gezilecek Yerler

Dünya sıralamasında yer alan üniversitelerde eğitim almayı kim istemez? Saygın ve köklü eğitim kurumlarıyla İngiltere üniversiteleri, her yıl farklı coğrafyalardan yüz binlerce öğrenciye kapılarını açıyor. Dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı İngiltere, yüksek eğitim standartları ile uluslararası öğrencilerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Bu üniversitelerden biri de 5 kampüsü bulunan Brighton Üniversitesi.

Brighton Üniversitesi Bölümleri

Brighton Üniversitesi, araştırma alanında uluslararası mükemmeliyet unvanı almış bir yüksek öğrenim kurumudur. Brighton Üniversitesi bölümleri 200’den fazla programı kapsar; ayrıca 60’tan fazla spor kulübü ve yaklaşık 100 farklı öğrenci topluluğu ile Brighton Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenciler, isterlerse kendi öğrenci topluluklarını kurabilme hakkına sahiplerdir. Bu üniversiteden mezun olan öğrencilerin özgeçmişleri, sayısız etkinlik ve ilgi alanları ile dolu olacaktır.

Yaklaşık 22.000’e yakın öğrencisi bulunan University of Brighton, 1859 yılında kurulmuştur. Üniversitenin eğitim kalitesi  Ouality  Assurance Agency tarafından onaylanmıştır. Kampüs olanakları ile uluslararası öğrencilerin dikkatini çekmeyi başaran Brighton Üniversitesi’nde dersler, iş hayatına odaklı olarak işlenir; bu da üniversitenin uluslararası şirketlerin prestijli işverenleri tarafından desteklenen bir kurum olmasını sağlar. Üniversitede, öğrencilerin yarı zamanlı çalışması için birçok kariyer servisi bulunur. Brighton Üniversitesi’nin akademik programları her yıl düzenli olarak denetlenir ve geliştirilmeye yönelik çalışmaları  içerir.

Londra’ya ulaşımı rahat olan Brighton şehri, İngiltere’nin en güneşli lokasyonlarından olup; Brighton’daki üniversiteler arasından en çok tercih edileni ise Brighton Üniversitesi’dir.

Brighton’da Gezilecek Yerler

Prestijli İngiltere üniversiteleri arasında yer alan Brighton Üniversitesi, ünlü sahil beldesi olan Brighton’da yer alır. Brighton’da hem turistler hem de yabancı öğrenciler için gezilecek çok fazla müze, doğal güzellik, sanat galerileri, parklar ve caddeler bulunur. İşte Brighton’da gezilecek yerler için bazı örnekler:

1- Kraliyet Köşkü ve Müzesi

Brighton’un merkezinde, denize sadece birkaç adım uzaklıkta bulunan Kraliyet Köşkü, olağanüstü mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

2- Pier İskelesi

İngiltere’nin 3 orijinal iskelesi bulunur; bunlardan biri de 1700 metre uzunluğunda olan Pier İskelesi’dir.

3- Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi

Brighton Müzesi, Kraliyet Köşkü’nün yakınında yer alır. Müzenin  asıl yapılış amacı 4. George için tenis kortu olarak tasarlanmıştı; fakat Brighton Müzesi önce süvarilerin kışlası ardından da sanat galerisi olmuştur.

4- The Lanes

Özellikle University of Brighton öğrencileri tarafından mesken edilmiş cadde, oldukça hareketli ve popüler bir lokasyondur. Modaya dair her şeyi bulabileceğiniz, eğlenceli mekanları  ile kalabalıkları kendine çeken The Lanes’a gerçekten bayılacaksınız.

 5- Brighton Deniz Hayatı Müzesi

Dünyanın en eski deniz yaşam merkezi olan Brighton Deniz Hayatı Müzesi, Victoria mimarisinin ilk dokularını taşır. Müzeyi ziyaret ettiğiniz andan itibaren; dev kaplumbağalar, vatoz balıkları ve piranhalar gibi çok çeşitli deniz canlılarını görebilirsiniz.

6- Stanmer Park

Brighton’un kuzey doğusunda bulunan parkın hemen yanında kocaman bir orman bulunur. Özellikle yaz mevsiminde Brighton halkının sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri olan parka rehberler eşliğinde yürüyüş organizasyonları düzenlenir.

Brighton şehrini keşfe çıktığınızda gezilecek daha pek çok yer olacağını fark edeceksiniz. Birleşik Krallık’ın muhteşem şehir planlaması Brighton’da gözünüze bir başka görünecek.

Brighton Üniversitesi bölümleri hakkında detaylı bilgi almak için bilgi formumuzu doldurabilirsiniz. Profesyonel eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçeceklerdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu