Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
London School of Economics

Genel Bakış

London School of Economics and Political Science (LSE) dünyanın en ünlü üniversiteleri arasında yer alır. 1895 yılında ismini de aldığı Londra şehrinde kurulan üniversite, 1900 yılında London University himayesinde ilk diplomasını vermiş daha sonra da bağımsız bir okul olarak eğitim vermeye devam etmiştir.

Kayıtlı olan 9.500 öğrencinin üçte ikisinin uluslararası öğrenci olması sebebiyle Birleşik Krallık’ın en çok-kültürlü okuludur. Ayrıca LSE, saygın Russell Group tarafından seçilen, Birleşik Krallık’ın 24 öncü okulundan biridir.

London School of Economics and Political Sciences, 18 akademi bölümü,30 araştırma merkezi ve enstitüleri ile Sosyal Bilimler alanında temel eğitimlerini yürütürken bununla birlikte Matematik, İstatistik, Tarih, Hukuk, Felsefe konuların da ekstra eğitim veriyor.

Dünya Sıralaması

London Schools of Economics, The Times University Guide 2020 listesinde 6. ,The Guardian University Guide 2020 listesinde 19. ,The QS World University Rankings 2021 listesinde 49. ,Times Higher Education World University Rankings 2020 listesinde 27. sırada yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

London Schools of Economics’in en gözde lisans programları Hukuk, İktisat, Siyaset Bilimi ve Uluslar Arası İlişkilerdir.

Üniversitenin en çok tercih edilen Yüksek Lisans Programları ise İktisat, Siyaset Bilimi, Avrupa Topluluğu Çalışmaları, İstatistik, Kamu Yönetimi, Hukuk, İnsan Kaynakları, Yönetici MBA’dır.

Kampüste Yaşam

The London School of Economics and Political Science, Londra’nın merkezinde yer alır; Covent Garden ve The Thames River’a yürüyüş mesafesindedir.

Londra, çoğunun ücretsiz olduğu, müzeler, galeriler, parklar ve diğer etkinlikler için muazzam bir seçkiye sahiptir; LSE öğrencileri dünyanın en dinamik şehirlerinden biri olan Londra’da hiç sıkılmayacaklarına emin olabilirler. Üniversitenin bulunduğu bölge, dünya çapında önemli yüzlerce şirket ve kurum içinde staj yapma ve kariyer çevresi oluşturma imkanı da sağlar.

Konaklama

The London School of Economics, bütün birinci sınıf öğrencilerine “University Halls” genel adıyla anılan yurt seçeneklerinde konaklama imkanını garantiler. LSE’nin University of London ile işbirliği sayesinde konaklama yelpazesi daha da genişler. Konaklama Ofisi, öğrencilerin eğitimleri süresince kullanabileceği en uygun ve makul fiyatlı konaklama seçeneklerini sunar.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO