Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
University of East Anglia

Genel Bakış

University of East Anglia (UEA), İngiltere’nin Norwich kentinde yer alan, kampüs temelli bir araştırma üniversitedir ve 1963 yılında kurulmuştur. Üniversite 3500’ü uluslararası olmak üzere 15.000 öğrenciye sahiptir.

Öne Çıkan Bölümler

East Anglia Üniversitesi, Sosyal Bilimler alanında güçlü bir üniversitedir. Özellikle de Sanat tarihi, Hukuk, İletişim ve Medya, Matematik, İstatistik, Film Yapımcılığı, Moleküler Bilimler ve Tıp konularında çok iddialıdır.

Dünya Sıralaması

  • 2012 yılında dünyanın en iyi 10. üniversitesi seçilmiş ve İngiltere’de 50 yaşın altındaki üniversiteler arasında en iyi 3. üniversite olmaya hak kazanmıştır.
  • Ayrıca üniversite dünyaca kabul görülen değerlendirmelerde şu sıralamalarda yer almıştır;
  • İngiltere’nin en iyi 15 Üniversitesinden biri (The Times/Sunday Times 2019)
  • Dünyanın En İyi 200 Üniversitesi arasında (Times Higher Education World University Rankings 2019)
  • Times Üniversitesi Rehberi 2017'de 15. sırada
  • Guardian Üniversitesi Rehberi 2017'de 24. sırada
  • QS Dünya Üniversiteleri 2017 Sıralamasında 252. sırada

Kampüste Yaşam

Müthiş güzellikteki kampüs, tarihi ve hareketli Norwich şehrinin eteklerinde, 200 hektarlık yeşil alanda kurulu. Londra’ya trenle yalnızca 90 dakika mesafede bulunan Norwich, sıklıkla İngiltere’nin yaşamak için en iyi yerleri arasında gösteriliyor (Times 2019).

Kampüs tesisleri çeşitli mağaza ve barlara, yemek mekânlarına, spor salonu, tiyatro salonu, kütüphane, sanat merkezi ve canlı müzik mekânlarına ev sahipliği yapıyor. Norwich’in merkezine 3 km mesafede yer alan UEA kampüsünde öğrenim görürken etrafı keşfetmek de oldukça kolay.

Konaklama

Üniversitenin son başvuru tarihine kadar başvurularını yapan uluslararası öğrencilere konaklama garantisi verilmektedir. East Anglia Üniversitesi'nin 3.400 konaklama biriminin yaklaşık 1500 tanesi üç yıllık ya da daha yeni konutlardan oluşmaktadır. Üniversite, İngiltere'deki en düşük fiyatlı üniversite konaklama olanaklarını sunmaktadır. Konaklama birimleri genellikle, ortak mutfak ve oturma alanına sahip olan on odalı evler şeklinde düzenlenmiştir. Kampüsün ana girişinin karşısında yer alan Üniversite Köyü'nde 2.000'in üzerinde özel banyolu oda mevcuttur.

Burs ve Başvuru Şartları

Üniversite, uluslararası öğrencilerin öğrenim masraflarını karşılamalarında onlara destek olmak amacıyla çok sayıda burs imkânı sunuyor. Lisans seviyesindeki burslar, gerekli akademik başarıya ulaşmış adaylara veriliyor. Öğrenci adayları ayrıca ülkelere özel burslardan ve farklı kaynaklarca finanse edilen burslardan da faydalanabiliyor.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO